Տնտեսություն 11:40 05/10/2012
Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարությունը, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) Միությունը և LOGOS EXPO Center ցուցահանդեսային ընկերությունը հրավիրում են Ձեզ այցելել «ArmProd EXPO 2012» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 19-21, Կառավարության շենք, նիստերի դահլիճի նախասրահում, Մելիք Ադամյան 1, ք. Երեւան, Հայաստանի Հանրապետություն: Պաշտոնական բացման արարողությունը ներկա կլինի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչների փոխանցմամբ, մեծ հեղինակություն վայելող և ձևավորված ավանդույթներով Հանրապետության խոշորագույն միջազգային սննդի «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը համարվում է տարվա գլխավոր իրադարձություններից մեկը, որին մասնակցում են սննդամթերքի և խմիչքների առաջատար արտադրողները, մատակարարները և դիստրիբյուտորները:
Սննդարդյունաբերության ոլորտի առաջատար հայրենական կազմակերպությունները և սննդի խոշորագույն հայկական ընկերություններն ընտրում են այս ցուցահանդեսը` ներկայացնելու համար իրենց արտադրանքը և ինովացիոն մշակումները, քանի որ «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը նպաստում է բարձրորակ սննդամթերքի իրացմանը, կոմերցիոն արդյունավետությանը և ժամանակակից փոփոխվող շուկային համապատասխանող նոր մոտեցումներ ու գործնական լուծումների հայտնաբերմանը:
Հատկանշական է, որ ոլորտի առաջատար ընկերությունների հետ միասին ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներ, ում արտադրանքը արդեն որոշակի տեղ է գրավում երկրի ներքին շուկայում, և «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում հանգամանորեն ցուցադրել սննդամթերքի ողջ տեսականին, առավել լիարժեք ուսումնասիրել և ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն Հայաստանում և ողջ տարածաշրջանում գործող ֆիրմաների, կազմակերպությունների և ապրանքանիշերի մասին և ստանալ գործնական տեղեկատվություններ ու կանխատեսումներ շուկայի զարգացման մասին, գտնել շահավետ գործընկերներ կամ օտարերկրյա ներդրողներ: «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը նպաստում է նաև արտադրողների, դիստրիբյուտորների, բիզնես-խորհրդատուների, սպառողական շուկայի հետազոտողների անմիջական բանակցություններին սննդի ցանցերի մատակարարների հետ:
«ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը ամբողջությամբ ընդգրկում է Հայաստանի սննդի շուկան և հատվածավորվում է թեմատիկ բաժինների` համախմբելով սննդամթերքի արտադրության և վերամշակման գրեթե բոլոր ոլորտները խոշորագույն սննդի ցուցահանդեսում, և արտացոլում ներքին և արտաքին ագրոբիզնեսի զարգացման հիմնական միտումները:
Ցուցահանդեսային ֆորումի հիմնական նպատակներն ու խնդիրները`
• նոր իրացման շուկաների որոնում,
• օտարերկրյա ներդրումների ներգրավում Հայաստանի տնտեսություն,
• Հայաստանի տնտեսական ներուժի ցուցադրում,
• նոր գործընկերների որոնում:
«ArmProd EXPO 2012» ցուցահանդեսի հիմնական թեմատիկ բաժիններն են.
Գինիներ, շամպայն, կոնյակ, օղի, լիկյոր
Բնական հյութեր, գարեջուր, հանքային ջրեր և ոչալկոհոլային խմիչքներ
Մսի եւ կաթնամթերքի արտադրություն
Յուղի և ձեթի արտադրություն
Սառեցված կիսաֆաբրիկատներ
Պահածոյացված մրգեր եւ բանջարեղեն
Հրուշակեղեն
Սուրճ, թեյ, նպարեղեն
Ծխախոտ եւ ծխախոտային արտադրատեսակներ
Սննդարդյունաբերության սարքավորումներ
Փաթեթավորման նյութեր, խցանափակման արտադրանքներ
Տպագրական արտադրանք
Կազմակերպչի մասին
LOGOS EXPO Center-ը առաջին մասնավոր ցուցահանդեսային ընկերությունն է Հայաստանում (1999), որը հանդիսանում է բացարձակ առաջատարը ճյուղային, արդյունաբերական, ազգային և միջազգային ցուցահանդեսների և կոնգրեսների կազմակերպման ոլորտում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում:
Վերջին 12 տարիների ընթացքում LOGOS EXPO Center - ը կազմակերպել է ավելի քան 200 մասնագիտական և ունիվերսալ միջազգային ցուցահանդեսներ, որոնք ներառում են տնտեսության տարբեր ոլորտները:
LOGOS EXPO Center ընկերությունը ՀՀ կառավարության, ՀՀ նախարարությունների և գերատեսչությունների, միությունների, ՀՀ-ում օտարերկրյա դեսպանատների աջակցությամբ ամեն տարի անցկացնում է մինչև 15 մասնագիտացված ցուցահանդեսներ, որոնք արտացոլում են ազգային տնտեսության զարգացման դինամիկան:

Экономика 12:25 05/10/2012
19 - 21 октября в Ереване Министерство сельского хозяйства Республики Армения, Союз промышленников и предпринимателей (работодателей) Армении и LOGOS EXPO Center организуют специализированную международную выставку “ArmProd EXPO 2012”.
Официальная церемония открытия выставки пройдет при участии президента Республики Армения Сержа Саргсяна, сообщает пресс-служба LOGOS EXPO Center.
Крупнейшая международная продовольственная выставка республики “ArmProd EXPO”, ставшая авторитетной и со сложившейся традицией, является главным событием, в котором ежегодно принимают участие ведущие производители, поставщики и дистрибьюторы продуктов питания и напитков.
Лидеры отечественной пищевой индустрии и ведущие армянские продовольственные фирмы выбирают эту выставку для презентации своих продуктов и инновационных разработок, так как выставка “ArmProd EXPO” способствует эффективной реализации качественных продуктов питания, коммерческой результативности и находит новые подходы и практические решения для современного меняющегося рынка.
Примечательно, что вместе с ведущими предприятиями отрасли, на выставке “ArmProd EXPO” участвуют также представители среднего и малого бизнеса, чья продукция уже имеет свое определенное место на внутреннем рынке страны, и выставка “ArmProd EXPO” предоставляет уникальную возможность комплексно демонстрировать весь ассортимент пищевой продукции, наиболее полно ознакомиться со всеми действующими фирмами, организациями, брендами, существующими не только в Армении, но и во всем регионе и получить практическую информацию и прогнозы о состоянии развития рынка, найти выгодного делового партнера или иностранного инвестора. Выставка “ArmProd EXPO” также способствует прямым переговорам производителей и дистрибьюторов, бизнес-консультантов и исследователей потребительского рынка с закупщиками сетей продовольственных товаров.
Выставка “ArmProd EXPO ” полностью охватывает продовольственный рынок Армении и сегментируется на тематические разделы, объединяя в единую экспозицию все отрасли пищевой и перерабатывающей промышленности, и отражает ключевые тенденции развития отечественного и зарубежного агропромышленного комплекса.
20 октября в рамках выставки “ArmProd EXPO 2012” состоится крупнейший в Армении “Агрофорум”, посвященный вопросам развития сельского хозяйства и промышленной переработки сельхозпродукции. “Агрофорум” проведет премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян.