Հերթը հասավ Վարդանիկի հարազատներին
«Հրապարակը» գրել է, որ Վարդան Ղուկասյանի պաշտոնանկությունից հետո նման «անկումներ» են սպասվում նաև նրա ընտանիքի անդամներին: «Գյումրիում լուրեր են շրջանառվում, թե առաջիկայում ազատման դիմում կգրի նաև նրա դուստրը` Մանյա Ղուկասյանը, ով Նիկողայոս Տիգրանյանի անվան արվեստի դպրոցի տնօրենն է: Մանյան այս պաշտոնին նշանակվել է 5 տարի առաջ, երբ 22 տարեկան էր ու նոր էր ավարտել Մանկավարժական համալսարանը: Այս նշանակումը մեծ աղմուկ բարձրացրեց Գյումրիում դստեր` երաժշտական կրթություն չունենալու պատճառով: Բայց Ղուկասյանների ահից աղմուկը շուտ էլ մարեց»,- գրում է թերթը:
Մանյա Ղուկասյանի պաշտոնանկության հետ կապված լուրերը թերթը փորձել է ճշտել Վարդան Ղուկասյանի մամլո խոսնակից, որը նախ նշել է, թե այլևս չի աշխատում քաղաքապետարանում, ապա հավելել, որ նման տեղեկություն չունի:

Daily press 11:25 11/10/2012
Rumors are circulating in Gyumri that former mayor Vardan Ghukasyan’s daughter, Manya Ghukasyan, will be fired soon as director of Nikoghayos Tigranyan Art School, Hraparak writes.
Manya was appointed to this position 5 years ago, when she was 22 and had just graduated from the Pedagogical University. Her appointment caused big noise in Gyumri due to Manya’s having no musical education. But the noise calmed down soon out of fear for the Ghukasyans, the paper writes.
Hraparak contacted Vardan Ghukasyan’s spokesperson for a comment. Lilit Aghekyan noted that she no longer works at Mayor’s Office and added that she doesn’t have such information.