Բակո Սահակյանը ցավակցական նամակ է հղել Գարեգին Բ-ին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական նամակ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ին՝ Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարք Թորգոմ արքեպիսկոպոս Մանուկյանի մահվան կապակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նամակում ասված է.
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում խոր վշտով ընդունեցինք Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարք Թորգոմ արքեպիսկոպոս Մանուկյանի մահվան բոթը, որը ծանր կորուստ է հայ ժողովրդի, Հայ առաքելական եկեղեցու և քրիստոնյա աշխարհի համար:
Ամենապատիվ Թորգոմ արքեպիսկոպոս Մանուկյանը մեծ ավանդ է ունեցել Հայ առաքելական եկեղեցու զորացման, քրիստոնեական հավատքի ամրապնդման, ինչպես նաև` միջեկեղեցական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Մեծ է նրա ներդրումը նաև հայ ժողովրդի ազգային ինքնության պահպանման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչմանը սատարելու և Արցախյան հիմնախնդրի արդարացի ներկայացման հարցում:
Ընդունեք իմ խորին ու անկեղծ ցավակցությունը: Այս ծանր պահին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովուրդը և իշխանությունները Ձեզ հետ միասին կիսում են անդառնալի կորստի ցավն ու վիշտը»:

On October 15, Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a condolences letter to His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians on the death of the Armenian Patriarch of Jerusalem, Archbishop Torgom Manoukian.
“In the Nagorno-Karabakh Republic we have learnt with deep sorrow the news of Archbishop Torgom Manoukian’s death. It is a great loss for the Armenian people, Armenian Apostolic Church and the whole Christian world.
His Beatitude Archbishop Manoukian had a huge contribution to fortifying the Armenian Apostolic Church, strengthening the Christian faith as well as developing interchurch relations.
He also had a valuable input in preserving the Armenian national identity, maintaining the Motherland-Diaspora ties, promoting international recognition of the Armenian Genocide and fair representation of the Artsakh issue.
Please accept my deep and sincere condolences. In this difficult hour the people and authorities of the Nagorno-Karabakh Republic share with you the pain and sorrow of this irretrievable loss.”