Իրավունք 12:50 20/10/2012
«Աստված թող օրհնի Ձեզ», -այսօր Ծաղկաձորում «Ոստիկանության գործունեության լուսաբանման առանձնահատկությունները» թեմայով երկօրյա սեմինարի ժամանակ դիմելով լրագրողներին՝ ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը: Նրանից առաջ սեմինարին ներկա լրագրողներին ու ոստիկանության աշխատողներին օրհնեց Կոտայքի թեմի առաջնորդ Առաքել սրբազանը:
Սեմինարը կազմակերպվել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ, և գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Սորոկինը հույս հայտնեց, որ Հայաստանի ոստիկանության հետ համագործակցությունը շարունակական կլինի և ոստիկանապետին ու ոստիկանության մյուս աշխատակիցներին հուշանվերներ նվիրեց:
Իր ելույթում ոստիկանապետը հորդորեց լրագրողներին աշխատել միասին և հույս հայտնեց, որ այս համատեղ սեմինարի ընթացքում անորոշ հարցերի պատասխանները և միասին աշխատանքը կստացվի, «որովհետև մենք մի տեսակ ենք, մենք բոլորս մարդ ենք»:
«Ոչ մենք ենք ձեզանից լավը, ոչ դուք եք մեզանից լավը, ձեր մեջ էլ որդ կա, մեր մեջ էլ որդ կա, մենք բոլորս մարդ ենք, և մենք պետք է փորձենք արդար լինել: Այժմ ձեր աչքերին նայելով պետք է ասեմ, որ ոստիկանությունը անաչառ է լինելու: Եթե նկատեք անազնվություն, քարը պետք է նետեք մեր ուղղությամբ, քարկոծեք մեզ», -նկատեց նա:
Նա ոստիկաններին ու լրագրողներին նմանեցրեց իրար և ասաց, որ նրանք պահի տակ լինում են ոգևորվող, երբ. նյութը կամ դեպքը կարող է նրանց անհիմն ոգևորել: «Բայց փորձեք ճշտել, նոր գրեք», դիմելով լրագրողներին ասաց Վլադիմիր Գասպարյանը և խնդրեց իրենց գործունեության մեջ «խթան լինել, քանի որ մենք քույրեր-եղբայրներ ենք»:

Общество 14:03 20/10/2012
«Да благословит вас Господь!» – обратился начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян к журналистам в ходе состоявшегося сегодня в Цахкадзоре семинара на тему «Особенности освещения деятельности полиции». До него представителей СМИ и сотрудников правоохранительных органов благословил глава Котайкской епархии Армянской Апостольской церкви.
Отметим, организатором семинара выступил ереванский офис ОБСЕ, руководитель которого – Андрей Сорокин – выразил надежду на то, что сотрудничество с Полицией РА будет последовательным.
Сам В. Гаспарян призвал журналистов к совместной работе и поиску ответов на ряд вопросов уже в ходе данного семинара.
«Все мы одного вида, все мы люди. Никто из нас не лучше другого. И среди вас есть черви, и среди нас. Мы должны попытаться быть справедливыми. Теперь, глядя вам в глаза, должен сказать: полиция будет беспристрастной. Если заметите бесчестность, бросьте в нас камень, устройте избиение камнями», – сказал В. Гаспарян, еще раз призвав и сотрудников полиции, и представителей СМИ избегать «безосновательного воодушевления» вокруг тех или иных событий и материалов.
Глава Полиции РА обратился к журналистам с просьбой: «Попробуйте сперва уточнить новость, потом пишите. Попытайтесь в вашей деятельности быть стимулирующим началом, ведь мы все братья и сестры».
В завершение речи В. Гаспарян преподнес в дар каждому из присутствующих журналистов издание Нового Завета.