Տնտեսություն 17:31 30/10/2012
Այսօր տեղի է ունեցել Արմավիրի մարզի Մեծամոր և Մրգաշատ համայնքների արդիականացված փոստային բաժանմունքների վերաբացման արարողությունը:
«Հայփոստ» ՓԲԸ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նորացված փոստային բաժանմունքների վերաբացմանը ներկա էին Մեծամոր և Մրգաշատ համայնքների ղեկավարները, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ կոմերցիոն զարգացման տնօրեն Նարինե Սեֆերյանը, Հայփոստ ՓԲԸ աշխատակիցներ, տեղի բնակիչներ:
«ՀայՓոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ «ՀայՓոստ թրասթ մենեջմենթ»-ն առանձնակի ուշադրություն է դարձնում մարզերում «ՀայՓոստ»-ի պատշաճ ներկայությանը, փոստային և հարակից ծառայություների զարգացմանը: Հայփոստի մատուցած ծառայությունները հավասարապես հասանելի են թե’ քաղաքաներում, թե’ հեռավոր գյուղական համայնքներում:
Յուրաքանչյուր արդիականացված բաժանմունք, ներառյալ` հետնամասը, ամբողջովին վերանորոգված է: Փոստային բաժանմունքներն ամբողջովին կահավորված և ձևավորված են` համաձայն «ՀայՓոստ»-ի նոր կերպարի: Շինարարական և արտաքին հարդարման աշխատանքներից բացի, այստեղ նորացվել են աշխատանքային չափորոշիչները, փոխվել են ենթակառուցվածքները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ և սարքավորումներ:
Փոստային բաժանմունքը հագեցած է անվտանգության արդիական համակարգերով, տեսագրող սարքավորումներով:
Արդիականացված բաժանմունքներում ծառայությունները մատուցվում են ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, նորարարական ծրագրերի, գլխամասի հետ առցանց կապի միջոցով, ինչը հնարավորություն է տալիս ավելի արագ և արդյունավետ փոստային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ մատուցել ազգաբնակչությանը:
Ներդնելով ավելի ժամանակակից սուրհանդակային, ֆինանսական և կոմերցիոն ծառայություններ` «ՀայՓոստ թրասթ մենեջմենթ»-ը մտադիր է Հայաստանի Հանրապետությունում զարգացնել ավանդական փոստային ծառայությունները` «ՀայՓոստ»-ը դարձնելով ազգային առաջատար փոստային օպերատոր տարածաշրջանում:

HayPost to become leading national postal operator in region
Today the official reopening ceremony of completely modernized post offices in Metsamor town and Mrgashat village, Armavir province, took place.
The reopening ceremony was attended by the heads of two communities, Narine Seferyan, Commercial Development Director of Haypost, the management and employees of HayPost CJSC, residents of the communities.
"HayPost Trust Management" has a special focus on the proper representation of "HayPost" in regions, on development of postal and related services. HayPost ensures equal opportunities for provision of services to the residents of cities and remote rural areas.
Each modernized post office including the front and back offices is capitally renovated. The new image developed for HayPost is reflected in every post office, which is completely refurnished and rebranded according to the new image. Along with construction and exterior design works, the labor standards and infrastructure have been also updated and changed; new computers and equipment that meet current programs have been installed. Postal offices are equipped with modern security systems and video recording equipment.
The modernized post offices began providing services with modern IT technologies, state-of-the-art software and on-line connection to the head office, which allow providing faster and efficient postal, financial and commercial services to the population.
"HayPost Trust Management" intends to develop the traditional postal service in the Republic of Armenia, introduces more modern courier, financial and commercial services so that "HayPost" becomes the leading national postal operator in the region.