Իրավունք 14:18 31/10/2012
Այսօր Ազգային ժողովում 2013-ի բյուջեի նախագծի քննարկման շրջանակներում ԱԺ եկած արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանից լրագրողները հետաքրքրվեցին մատը կտրած դատապարտյալի մասին:
«Նա 20 անգամ պատասխանատվության է ենթարկվել: Ավելի փակ ռեժիմ է «Գորիսը», նրան ուղարկում ենք «Գորիս», բնականաբար, չի ուզում գնալ, քանի որ այնտեղ ավելի խիստ է լինելու իր համար: Նախորդ անգամ ասում էր` ինձ թողեք գնամ տուն, կինս ու մայրս կռվում են, դրա համար նա մյուս մատն էր կտրում: Այս դեպքում ինչ եք ուզում որ նախարարն անի», -Թառոյանի վերաբերյալ հարցին պատասխանելով, ասաց նախարար Թովմասյանը:

Вопрос о судьбе отрезавшего мизинец армянского заключенного вызвал негодование министра юстиции Армении
Сегодня в рамках проходящего в Национальном Собрании обсуждения проекта госбюджета 2013 года журналисты обратились к министру юстиции Армении Грайру Товмасяну с вопросом о судьбе заключенного Карена Тарояна, отрезавшего мизинец в знак протеста.
«Его 20 раз привлекали к ответственности. В УИУ „Горис” действует более жесткий режим, но он, естественно не хочет туда идти. До этого он просил отпустить его домой, так как между его матерью и женой возник конфликт, поэтому он отрезал себе второй палец. Что в таком случае может сделать министр юстиции?!», – заявил Грайр Товмасян.