Տարածաշրջան 10:38 01/11/2012
Հայ-իրանական քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և հասարակական հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա:
Այդ մասին Իրանի պաշտոնական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ Թեհրանում անցկացվող լրատվամիջոցների 19-րդ միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում հայտարարել է ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Առաքելյանը:
Հայաստանի դեսպանը, անդրադառնալով հայ-իրանական հարաբերությունների հեռանկարին, մասնավորապես նշել է. «Այս տարի լրացավ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը, հուսով եմ, որ առաջիկա տարիներին երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի կզարգանան»:

Посол Армении в ИРИ: Армяно-иранские отношения находятся на высоком уровне
Армяно-иранские политические, экономические, культурные и общественные отношения находятся на высоком уровне. Об этом, как сообщает иранское официальное информагентство «ИРНА», заявил в рамках проходящей в Тегеране 19-й международной выставки прессы посол Армении в Иране Григор Аракелян.
Касаясь перспективы армяно-иранских отношений, дипломат, в частности, отметил: «В этом году исполнилось 20-летие установления дипломатических отношений между двумя странами. Надеюсь, в ближайшие годы двусторонние отношения будут еще больше развиваться».