«Արաբական հեղափոխությունն» Ադրբեջանո՞ւմ
Ադրբեջանի խորհրդարանի մարդու իրավունքների հանձնաժողովի փոխնախագահ Եվդա Աբրամովը խորհրդարանական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, 2013թ. պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ հանդես է եկել կառավարությանն ուղղված կոչով: «Bizimyolinfo.az»-ը հայտնում է, որ փոխնախագահը խոսել է Ադրբեջանի երիտասարդության խնդիրներից:
«Ինձ անհանգստացնում է հիպոտեքի խնդիրը: Այսօր հիպոտեքի պայմաններն այնպիսի մակարդակի վրա են, որ երիտասարդները ոչ մի կերպ չեն կարողանում օգտվել: Մեր երիտասարդներն արդեն պետք է ընտանիք կազմեն: Տասնյակ միլիարդներ ունեցող երկրի կողմից հիպոթեքի համար ընդամենը 20 մլն հատկացնելը հասկանալի չէ: Անհրաժեշտ է ուշադրություն դարձնել երիտասարդներին: Տեսնում ենք, թե ինչ է կատարվում արաբական երկրներում: Հեղափոխություն տեղի ունեցած բոլոր երկրներում իրադարձությունների գլխին երիտասարդներն են կանգնած: Եկեք Ադրբեջանում երիտասարդների խնդիրներին ուշադրություն դարձնենք», -Ադրբեջանում «արաբական հեղափոխության» հնարավորության վախից` խորհուրդ է տվել պատգամավորը:

Регион 16:16 08/11/2012
Азербайджанский депутат призывает обратить внимание на проблемы молодежи из-за угрозы «Арабской весны»
Заместитель председателя Комиссии по правам человека парламента Азербайджана Евда Абрамов во время обсуждения госбюджета на 2013 год призвал министра финансов Самира Шарифова уделять молодежи больше внимания во избежание повторения «Арабской весны». Об этом сообщает «bizimyolinfo.az».
«Меня беспокоит проблема ипотеки. Сегодня условия ипотеки такие, что молодежь не может ею пользоваться. Наша молодежь – ровесники независимости, они уже должны создавать семьи, а в стране, имеющей десятки миллиардов, на ипотеку выделяется всего 20 миллионов, и это непонятно. Необходимо обратить внимание на молодежь. Мы видим, что творится в арабских странах. Во всех государствах во главе революций стоит молодежь. Давайте обратим внимание на проблемы азербайджанской молодежи», - заявил азербайджанский депутат, предостерегая коллег от опасности повторения «Арабской весны».
«Радио Свобода»: В преддверии выборов власти Азербайджана на 30% увеличили финансирование судов и на 12% - полиции