Քաղաքական 09:31 08/11/2012
«Ժողովուրդը ոտքի չի կանգնի, բացառվում է, դա ոչ միայն ցույց տվեցին մայիսի 6-ի ընտրությունները, ընդհանրապես՝ 20 տարվա ընթացքում ժողովուրդը բազմաթիվ անգամներ ոտքի է կանգնել և արդյունքի չի հասնում։ Հասկանո՞ւմ եք, դա արդեն բերում է այն գաղափարի ձևավորմանը, որ «մեկ է, այստեղ այլևս խաղ չկա», և միակ «խաղը»՝ պայքարի ձևը, Հայաստանից հեռանալն է»,– «168 ժամ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է քաղաքական փորձագետ Արմեն Բադալյանը։
Թերթի դիտարկմանը՝ ժողովուրդը ոտքի չի կանգնում, որովհետև պարզապես չի՞ տեսնում այն ուժը, որի ետևից կարելի է գնալ, Բադալյանը պատասխանել է. «Ժողովուրդը ոչ միայն այդ ուժը չի տեսնում, ինքը չի կարող այդ ուժը ծնել»։

Daily press 10:01 08/11/2012
“The people will not rebel. This is evident not only with the May 6 parliamentary elections. In the past 20 years, the people have rebelled many times but in vain. This leads to the formation of an idea that there is no way out and the only way, the only method of struggle is leaving the country,” political expert Armen Badalyan told 168 Zham.
168 Zham’s correspondent asked the expert whether the people do not rebel because they just do not see such a force which they could follow.
“The people not only do not see such a force, but also cannot themselves give a birth to such a force,” said the expert.