«Այս պահին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի պաշտոնական այց Հայաստան չի նախապատրաստվում, և նման քննարկումներ ներկա պահին չեն ընթանում»,– երեկ «Հայկական ժամանակի» թղթակցին հայտնել են Ռուսաստանի նախագահի մամուլի ծառայությունից։
Թերթը խնդրել էր մեկնաբանել տեղեկությունները, թե մինչև 2013 թվականի փետրվարին ՀՀ-ում կայանալիք նախագահական ընտրությունները նախատեսվո՞ւմ է Վլադիմիր Պուտինի այցը Հայաստան։ Նույն հարցին ի պատասխան՝ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատնից թերթի թղթակցին ասել էին, որ Պուտինի այցի վերաբերյալի տեղեկատվության չեն տիրապետում և խորհուրդ են տվել դիմել ՌԴ նախագահի մամլո ծառայություն։
«Դեռ ամռանը ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի տնօրեն Կոնստանտին Զատուլինն ասել էր, թե ՀՀ– ում ՀԱՊԿ զորավարժություններին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 7-ին Պուտինը ժամանելու է ՀՀ։ Զորավարժությունները մոտ 2 շաբաթով հետաձգվեցին, իսկ Պուտինն այդպես էլ չեկավ»,– գրում է թերթը։

Пресса дня 11:28 10/11/2012
«В настоящее время официальный визит президента России Владимира Путина в Армению не запланирован, и подобных обсуждений нет», - сообщили вчера корреспонденту «Айкакан жаманак» в пресс-службе Кремля.
Издание вчера обратилось в пресс-службу Кремля с просьбой прокомментировать информацию о том, что до предстоящих в Армении в феврале 2013 года президентских выборов ожидается визит Владимира Путина в Армению. Между тем ранее в посольстве РФ в Армении заявили, что не владеют информацией о визите Путина и посоветовали обратиться в пресс-службу Кремля.
Издание напоминает, что летом директор Института стран СНГ Константин Затулин сказал, что с целью участия в военных учениях ОДКБ 7 сентября года Владимир Путин посетит Армению. «Военные учения были перенесены почти на 2 недели, а Путин так и не приехал», - пишет газета.