Քաղաքական 14:30 10/11/2012
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 300 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1200 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերը, հավատարիմ մնալով հրադադարի պահպանման ռեժիմին` առաջնագծի ողջ երկարությամբ վստահորեն իրականացրել են մարտական դիրքերի պաշտպանություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе свыше 300 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 4 по 10 ноября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций около 1200 выстрелов.
Несмотря на подобную активность противника, передовые подразделения АО НКР поддерживали режим перемирия вдоль всей линии соприкосновения, воздерживались от ответа на провокационные действия азербайджанской стороны и с уверенностью несли боевое дежурство.