Քաղաքական 11:45 10/11/2012
Անցած երկու օրերին ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը աշխատանքային շրջայց է կատարել հարավային և հյուսիսային ուղղությամբ գործող միավորումներում և ենթակա զորամասերում, հանդիպումներ է ունեցել սպայական անձնակազմի և ժամկետային զինծառայողների հետ, ծանոթացել տեղերում ընթացող գործընթացներին:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, հանդիպումների ընթացքում ՊԲ հրամանատարը խոսեց ավարտվող ուսումնական տարվա խնդիրներից, սպասվող ամփոփիչ ստուգումներից, անձնակամին ծանոթացրել է մարտական հերթապահությունում և զորքերի կենսագործունեության մյուս ուղղություններում ակնկալվող այն նորամուծություններին, որոնք միտված են առօրյա ծառայության արդյունավետության բարձրացմանն ու արտակարգ որոշ պատահարների ծնող պատճառների վերացմանը:
Մովսես Հակոբյանը, առանձնահատուկ նշել է նաև յուրաքանչյուր զորամասում արձանագրված առաջընթացի և դրական տեղաշարժերի մասին` ընդգծելով այսուհետ ևս նույն ոգով շարունակելու անհրաժեշտությունը:

NKR Defense Minister, Commander of NKR Defense Army, Lieutenant General Movses Hakobyan made a tour of military subdivisions and units in the north and south of the republic. He met with officers and soldiers and familiarized himself with the ongoing processes, NKR Defense Army reported.
During the meetings, he discussed problems concerning completion of the academic year, planned inspections, acquainted the staff with the outlined innovations related to military duty and other directions of army activities, aimed at raising service efficiency and liquidating causes of emergency situations.
Movses Hakobyan highlighted progress in military units, stressing the necessity of continuing the works in the same spirit.