Քաղաքական 14:00 15/11/2012
«ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի այցը Ֆրանսիա անցավ բավականին բարձր մակարդակով, կրկին վերահաստատեց երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը»,-այսօրվա ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նա նշեց, որ սա նախագահ Սարգսյանի չորրորդ այցելությունն է Ֆրանսիա, բայց տարբեր մակարդակներով փոխայցելությունները շարունակական են և բավականին արդյունավետ գործում են հայ-ֆրանսիական բարեկամական խմբերը:
Նա գոհունակությամբ նշեց, որ նախագահ Սարգսյանի այցի ժամանակ բավական ակտիվ իրեն դրսևորել է նաև ֆրանսահայ, մասնավորապես ՝ Լիոնի համայնքը:
«Այս այցելությունը ևս մեկ անգամ փաստեց երկկողմանի ցանկությունը, որ այդ համագործակցությունը, որն ամենաբարձր մակարդակին է, նույն հունով շարունակվի ապագայում»,- նշեց նախարարը: Նա նաև տեղեկացրեց, որ ներկայում նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում Ֆրանսիայի նախագահի՝ Հայաստան այցը կազմակերպելու ուղղությամբ:

Topic of the day 18:13 15/11/2012
Armenian President Serzh Sargsyan’s visit to France was held on a high level, reconfirming the high level of friendly relations between the two countries, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian told a news conference in Yerevan.
According to him, this was President Sargsyan’s fourth visit to France, but return visits of various levels will be continuous. Besides, the Minister said, the activities of Armenia-France parliamentary friendship groups are efficient.
The Armenian community of France and in particular that of Lyon was rather active during Serzh Sargsyan’s visit to France, Nalbandian noted.
“This visit once again showed that there is mutual willingness to continue high- level cooperation,” stressed Minister Nalbandian.