Քաղաքական 14:00 15/11/2012
«ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի այցը Ֆրանսիա անցավ բավականին բարձր մակարդակով, կրկին վերահաստատեց երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը»,-այսօրվա ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
Նա նշեց, որ սա նախագահ Սարգսյանի չորրորդ այցելությունն է Ֆրանսիա, բայց տարբեր մակարդակներով փոխայցելությունները շարունակական են և բավականին արդյունավետ գործում են հայ-ֆրանսիական բարեկամական խմբերը:
Նա գոհունակությամբ նշեց, որ նախագահ Սարգսյանի այցի ժամանակ բավական ակտիվ իրեն դրսևորել է նաև ֆրանսահայ, մասնավորապես ՝ Լիոնի համայնքը:
«Այս այցելությունը ևս մեկ անգամ փաստեց երկկողմանի ցանկությունը, որ այդ համագործակցությունը, որն ամենաբարձր մակարդակին է, նույն հունով շարունակվի ապագայում»,- նշեց նախարարը: Նա նաև տեղեկացրեց, որ ներկայում նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում Ֆրանսիայի նախագահի՝ Հայաստան այցը կազմակերպելու ուղղությամբ:

Политика 14:44 15/11/2012
«Визит президента Армении Сержа Саргсяна во Францию прошел на довольно высоком уровне. В ходе визита в очередной раз был подтвержден высокий уровень дружественных отношений между двумя странами», - заявил на пресс-конференции глава МИД Армении Эдвард Налбандян.
По его словам, это четвертый по счету визит Сержа Саргсяна во Францию, однако ответные визиты на разных уровнях будут носить продолжительный характер. Кроме того, министр отметил, что достаточно эффективно действуют группы дружбы Армения-Франция.
Эдвард Налбандян также добавил, что в ходе визита Сержа Саргсяна довольно активно проявила себя армянская община Франции, в частности, община Лиона.
«Этот визит в очередной раз показал взаимное желание продолжить сотрудничество на высшем уровне и в дальнейшем», – заявил Э.Налбандян. Он также сообщил, что в настоящее время ведутся подготовительные работы для организации визита президента Франции в Армению.