Մ. Շահգելդյան. Ընդդիմության թեկնածուի առաջադրմանն ուղղված պրոցեսներ դեռ չկան
«Այսօրվա դրությամբ չեմ տեսնում միասնական թեկնածուի առաջադրմանն ուղղված պրոցեսներ»,-ասուլիսի ժամանակ խոսելով ընդդիմության կողմից գալիք նախագահական ընտրություններին միասնական թեկնածուի հնարավորության մասին` կարծիք հայտնեց ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը:
Ըստ բանախոսի` ներկայումս դժվար է կանխատեսել, թե ով կարող է լինել միասնական թեկնածու, քանի որ նույնիսկ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը «դեռ չգիտեն այդ մասին»:
Նրա խոսքով` անկանխատեսելի է նաև, թե որ ճանապարհով կգնա «Բարգավաճ Հայաստանը» և թե որքանով հավատարիմ կլինի ստորագրված հուշագրերին:
«Իսկ իրենք գիտե՞ն ինչ են որոշելու: Այս հարցն անընդհատ խոսվում է, քննարկվում է, ստորագրված փաստաթղթերը կպահպանվեն, թե՝ ոչ, սա իրենց որոշումն է»,- ասաց նա:

Политика 14:48 17/11/2012
«На сегодняшний день я не вижу процессов, направленных на выдвижение единого кандидата», – заявил на встрече с журналистами секретарь фракции «Оринац еркир» Мгер Шахгелдян, касаясь возможности выдвижения единого кандидата от оппозиции на президентских выборах.
По словам депутата, сложно прогнозировать, кто может стать единым кандидатом от оппозиции, «так как даже оппозиционные политические силы пока не в курсе этого».
Мгер Шахгелдян добавил, что невозможно прогнозировать и то, по какому пути пойдет партия «Процветающая Армения» и насколько эта партия будет преданна пописанным меморандумам.
«А они знают, какое решение примут? Этот вопрос постоянно обсуждается. На мой взгляд, решение о том, будут ли они следовать подписанным документам или нет, должна принять именно эта партия», – резюмировал он.