Իրավունք 12:11 19/11/2012
Երեկ ուշ երեկոյան` ժամը 22.45-ին, «շտապօգնության» կայանից ոստիկանության Գուգարքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Լոռու մարզի Շահումյան գյուղի ռեստորանում դիակ կա:
Ոստիկանության հաղորդմամբ, մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում հայտնաբերել է Երևան քաղաքի բնակիչ, ՀՀ Փաստաբանների պալատի անդամ, 1963 թ. ծնված Սամվել Շարբաթյանի դիակը` բռնության հետքերով:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ/ Սպանությունը՝ ապօրինաբար մեկ ուրիշին դիտավորությամբ կյանքից զրկելը պատժվում է ազատազրկմամբ՝ վեցից տասներկու տարի ժամկետով/:

По факту убийства члена Палаты адвокатов Армении возбуждено уголовное дело
Вчера поздно вечером, в 22:45, в отделение полиции Гугарка поступило сообщение о том, что в одном из ресторанов села Шаумян Лорийской области найден труп человека.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, прибывшая на место происшествия оперативная группа обнаружила в указанном месте тело жителя города Ереван, члена Палаты адвокатов Армении Самвела Шарбатяна, 1963 г.р., со следами насилия.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. По факту возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.104 УК Армении (Убийство, то есть противоправное умышленное лишение жизни другого человека, - наказывается лишением свободы на срок от шести до двенадцати лет).