Դի Մաթեո. «Դրական ենք տրամադրված»
Լոնդոնյան «Չելսիի» գլխավոր մարզիչ Ռոբերտո դի Մաթեոն լավատեսությամբ է սպասում Թուրինի «Յուվենթուսի» հետ ճակատագրական խաղին:
«Մենք դրական ենք տրամադրված: Տանն իմ թիմը «Յուվենթուսի» հետ հիանալի հանդիպում անցկացրեց: Հիմա մեզ համար դժվար կլինի, որովհետև մրցակիցը ճնշում է զգում և կանգնել է հաղթելու անհրաժեշտության առջև:
Վստահ եմ` հետաքրքիր և բաց խաղ է լինելու: Թիմերի հնարավորությունները հավասար եմ գնահատում: Հարազատ մարզադաշտը, հնարավոր է, «Յուվենթուսին» որոշակի առավելություն կտա, բայց երբեմն դա կարող է խոչընդոտ լինել: Կաշխատենք խնդիրներ ստեղծել մրցակցի համար: Այո, մենք կպաշտպանվենք, բայց ոչ միայն:
Մենք պարտավոր ենք լավ ֆուտբոլ ցուցադրել: Եթե ստացվի, խաղադաշտում ամեն ինչ կարող է պատահել: Ես արդեն գիտեմ, որ ծանրագույն պահերին կարելի է հույսեր կապել իմ ֆուտբոլիստների հետ»,- դի Մաթեոյի խոսքերը մեջբերել է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

Sport 14:52 20/11/2012
Chelsea manager Roberto Di Matteo believes that their Champions League clash with Juventus in the Champions League on Tuesday will be "an open game," Sports Mole reported.
"It's going to be a difficult one for sure – they are under pressure as well to win this game and it's going to make it an interesting match," said Di Matteo.
"It will be an open game. Both sides can win it. Juve are at home and maybe that could be a bit of an advantage, but sometimes playing at home can be a hindrance too.
"I think we've got to try and create problems for Juve. I've seen lots of their recent games, including the last one against Lazio, when they crushed their opponents in their own half. We have to cause them problems. Yes, we will defend, but not only that."