Բ. Սահակյան. Ղարաբաղյան հիմնահարցում անհրաժեշտ է ցուցաբերել միասնական մոտեցում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի մի խումբ անդամների` հանձնաժողովի համանախագահ Սամվել Ֆարմանյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն անհրաժեշտ է համարել այս հարթությունում համագործակցության հետագա խորացումն ու ընդլայնումը, ինչը կարևոր է նաև արտաքին քաղաքական տեսանկյունից:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ անկախ քաղաքական ուժերի ծրագրերում առկա տարբերություններից, ղարաբաղյան հիմնահարցում անհրաժեշտ է ցուցաբերել միասնական մոտեցում` այն համարելով հայոց պետականության ռազմավարական ամենակարեւոր հիմնախնդիրներից մեկը:

Comments 10:15 24/11/2012
On November 23, President of Artsakh Republic Bako Sahakyan received members of Armenia-EU Parliamentary Cooperation Committee headed by co-chair Samvel Farmanyan.
Issues related to the development of inter-parliamentary ties between the Armenian states were discussed during the meeting.
Bako Sahakyan stressed the necessity of further deepening and expanding cooperation in the field, underlining its foreign policy significance.
Artsakh President noted that despite differences in the platforms of the political forces, it is necessary to demonstrate a unified approach towards the Karabakh issue for it is among the most important strategic issues for the Armenian statehood.