Իրավունք 11:16 28/11/2012
Այսօր այս պահին Ազգային ժողովի պետաիրավական հանձնաժողովում, որտեղ 2008-ի մարտյան դեպքերի ուսումնասիրության համար ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ՀԱԿ ներկայացրած որոշման նախագիծն է քննարկվում, ներկա են նաև մարտյան զոհերի հարազատները:
ՀԱԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Ջհանգիրյանը ներկայացնելով որոշումը, հայտարարեց, որ անցել է չորս և կես տարի սակայն 2008-ի մարտի 1-2-ին տեղի ունեցած այդ հանցագործություններից ոչ մեկը բացահայտված չէ: Բացահայտված չէ նույնիսկ, թե ինչպես և ինչ հանգամանքներում են մի քանի հարյուր մարդիկ հրազենային, գնդակային ու բեկորային վնասվածքներ ստացել: «Ոչ մի մեղադրյալ ներգրավված չէ, ոչ մեկը դատապարտված չէ», -հավելեց Ջհանգիրյանը:

В парламенте Армении проходит обсуждение вопроса создания временной комиссии по изучению событий 1 марта 2008 года
На данный момент в комиссии Национального Собрания Армении по государственно-правовым вопросам обсуждается проект решения, представленного Армянским национальным конгрессом (АНК) относительно создания временной комиссии по изучению событий 1 марта 2008 года. На заседании присутствуют и родные жертв трагических событий.
Член фракции АНК Гагик Джангирян, представляя решение, заявил, что прошло четыре с лишним года, но ни одно из преступлений, произошедших 1-2 марта 2008 года, не раскрыто. Не раскрыто и то, при каких обстоятельствах сотни людей получили огнестрельное и осколочное ранения. «Ни один из осужденных не привлечен к ответственности», - добавил Джангирян.