Քաղաքական 13:03 01/12/2012
Նորաստեղծ հանձնաժողովը կուսումնասիրի ԼՂՀ-ում օտարերկրացիների հետ կապված հարաբերություններին առնչվող խնդիրները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է կարգադրություն, համաձայն որի` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում օտարերկրացիների հետ կապված հարաբերություններին առնչվող խնդիրներն ուսումնասիրելու և դրանց լուծմանն ուղղված անհրաժեշտ առաջարկություններ ներկայացնելու նպատակով ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով:
Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանձնաժողովում ընդգրկված են`
Արթուր Աղաբեկյան ԼՂՀ փոխվարչապետ (հանձնաժողովի նախագահ)
Կարեն Միրզոյան ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար
Սերգեյ Շահվերդյան ԼՂՀ կառավարությանն առըթեր զբոսաշրջության և պատմական միջավայրի պահպանության վարչության պետ

Политика 16:01 01/12/2012
Решением Бако Саакяна в НКР создана межведомственная комиссия по координации отношений с иностранными гражданами
1 декабря президент НКР Бако Саакян подписал распоряжение, согласно которому с целью изучения вопросов, связанных с отношениями с иностранными гражданами в Нагорно-Карабахской Республике, и представления необходимых предложений по их решению создана межведомственная комиссия в следующем составе:
Артур Агабекян – вице-премьер НКР (председатель комиссии);
Карен Мирзоян – министр иностранных дел НКР;
Сергей Шахвердян – начальник управления по туризму и охране исторической среды при Правительстве НКР;