Քաղաքական 12:43 08/12/2012
Դեկտեմբերի 6-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը այցելել է Վաշինգտոնում Հայաստանի դեսպանատուն, որտեղ նա հանդիպել է ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի և դեսպանության աշխատակցների հետ:
Հայ դիվանագետների հետ հանդիպումից հետո արտգործնախարար Միրզոյանը հանդիպել է Վաշինգտոնում գործող ամերիկահայ կազմակերպությունների և հոգևորականության ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղա - ադրբեջանական հակամարտության բանակցությունների ներկա փուլին առնչվող հարցեր: Նախարարը ներկայացրել է նաև երկրի համակողմանի զարգացումն ապահովելու ուղղությամբ Արցախի իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը:
Օրվա երկրորդ կեսին ԼՂՀ ԱԳ նախարարը մասնակցել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման թեմայով փակ քննարկմանը, որը կազմակերպել էր Միջազգային խաղաղության Կարնեգի հիմնադրամը` տարածաշրջանային փորձագետների, գիտնականների և Վաշինգտոնում գործող հետազոտական կենտրոնների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:

Comments 12:59 08/12/2012
On December 6, NKR Foreign Minister Karen Mirzoyan visited the Embassy of Armenia in Washington, D.C. where he met with Ambassador Tatoul Markarian and Embassy staff.
After the meeting with Armenian diplomats, Foreign Minister Mirzoyan met with representatives of Washington-based American-Armenian organizations and clergy. The current stage of negotiations around the Karabakh-Azerbaijan conflict was discussed. The Minister also presented the steps the Artsakh leadership is undertaking to ensure country's comprehensive development.
Later on the same day, NKR Foreign Minister participated in a closed discussion on Karabakh conflict resolution. The event was organized at the Carnegie Endowment for International Peace with participation of regional experts, scholars and representatives of Washington-based think-tank community, the press service of NKR MFA reported.