Քաղաքական 14:40 11/12/2012
«2012թ ընդհանուր առմամբ եղել է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար ամենաանբարենպաստ տարիներից մեկը: Եվ դրա հիմնական պատճառը Բաքվի կողմից վարած քաղաքականությունն է, հատկապես Սաֆարովի հերոսացումը և դրա հետ կապված գործընթացները»,- ԼՂ հիմնահարցի համատեքստում, անդրադառնալով ԵԱՀԿ ԱԳ նախարարների Դուբլինում կայացած խորհրդի նիստին, Panorama.am-ին ասաց ԼՂՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը:
Նրա խոսքերով, որքան էլ միջազգային հանրությունը Ադրբեջանին կոչ անի վերանայել իր դիրքորոշումը, մեկ է՝ Ադրբեջանն իր ֆաշիստական քաղաքականությունը շարունակում է և պատրաստ չէ փոխզիջումների:
«Ադրբեջանը իր ներքին խնդիրները փորձում է քողարկել, շահարկել թշնամու կերպարում»,- նշեց Դ. Բաբայանը, հավելելով, որ միջնորդ երկրների կողմից ևս Ադրբեջանի պահվածքն անհասկանալի ու անընդունելի է:
«Միջնորդ երկրները փորձում են քայլեր ձեռնարկել՝ տարածաշրջանում լրացուցիչ լարվածություն չառաջացնելու համար, սակայն Ադրբեջանին նման ձևով անհնար է զսպել»,- ասած մամուլի խոսնակը:
Նրա խոսքերով, Ադրբեջանի պահվածքը մեղմելուն ուղղված քայլերը արդյունք չեն տալիս, իսկ դա նշանակում է, որ ժամանակն է, որպեսզի միջազգային հանրությունը առավել կտրուկ քայլերի գնա:

Topic of the day 17:43 11/12/2012
2012 was one of the most unsuccessful years for Karabakh settlement and the main reason behind it is Baku’s policy, particularly making hero out of axe-murderer Ramil Safarov and processes related to it, Artsakh President’s spokesman David Babayan told Panorama.am, while commenting on the 19th OSCE Ministerial Council meeting held recently in Dublin.
According to him, despite the international community’s calls for Azerbaijan to revise its position, Azerbaijan keeps its fascist policy and is not ready for a compromise.
“The Co-Chair countries try to take actions to prevent additional tension in the region. But it is impossible to restrain Azerbaijan in this way,” said the spokesman.
Establishing the ineffectiveness of restraining moves against Azerbaijan, Mr Babayan stressed that it is time for the international community to take more radical measures.