Օսկանյանը ևս խոսեց. Անօրինական է
ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Օսկանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում արձագանքել է իր և ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանի խոսակցության ձայնագրության հրապարակմանը: Նրա կարծիքով, իրավապահները պետք է հայտնաբերեն ու պատասխանատվության ենթարկեն զրույցը ձայնագրողներին և տարածողներին:
«Լևոն Զուրաբյանի և իմ հանդիպման փաստի և զրույցի բովանդակության շուրջ որևէ սենսացիա չկա և չի կարող լինել: Որպես ՀՀ քաղաքացի, պատգամավոր և քաղաքական գործիչ՝ մեր իրավունքն է՝ հանդիպել ցանկացած վայրում և զրուցել ցանկացած թեմայի մասին:
Այստեղ միակ սենսացիան այն է, որ ժողովրդի կողմից ընտրված երկու պատգամավոր հետապնդվում են, պետական ռեսուրսներ են վատնվում նրանց գաղտնալսելու համար:
Այս հարցի կապակցությամբ ես երեք նկատառում ունեմ.
1. Այն, ինչ արվել է, բացարձակապես անընդունելի է, դատապարտելի է և անօրինական է: Ես կարծում եմ, որ իրավապահ մարմիններն այս հարցին պետք է հետամուտ լինեն և հայտնաբերեն ու պատասխանատվության ենթարկեն զրույցը ձայնագրողներին և տարածողներին:
2. Նրանք, ովքեր կազմակերպել և տարածել են ձայնագրությունը, ընդհանրապես արհարամրհում են Հայաստան պետության վարկն ու հեղինակությունը:
3. Ակնհայտորեն որոշ մարդիկ պետության շահերի պաշտպանությունը շփոթում են իշխանության շահերի պաշտպանության հետ»,-գրել է Օսկանյանը:
Սկանդալային զրույց. Օսկանյանը լռում է, Զուրաբյանը մեղադրում ԱԱԾ-ին, իսկ Փաշինյանը պահանջում քրգործ հարուցել

Политика 11:56 17/12/2012
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардан Осканян на своей страничке в Facebook откликнулся на публикацию аудиозаписи его разговора с координатором Армянского национального конгресса Левоном Зурабяном. По его мнению, правоохранительные органы должны обнаружить и привлечь к уголовной ответственности тех, кто подготовил и распространил эту аудиозапись.
«Никакой сенсации в том, что между мной и Левоном Зурабяном прошла встреча, нет и не может быть. Сенсации нет и не может быть и в связи с содержанием нашего разговора. Мы, как граждане Армении, депутаты и политические деятели, имеем право встречаться в любом месте и вести беседу на любую тему.
Единственным сенсационным является то, что двух избранных народом депутатов преследуют, а на прослушивание их разговора используются государственные ресурсы.
В связи с этим хотелось бы указать на три пункта:
1. То, что было сделано, абсолютно не является приемлемым, достойно осуждения и незаконно. Думаю, правоохранительные органы должны приложить усилия, обнаружить и привлечь к ответственности тех, кто подготовил и распространил эту аудиозапись.
2. Для тех, кто организовали прослушивание и распространили эту запись, не имеют никакого значения авторитет и репутация нашего государства.
3. Некоторые лица путают защиту интересов государства с интересами властей», – написал депутат.
Депутаты оппозиционного АНК требуют привлечь к уголовной ответственности авторов аудиоазаписи скандального разговора в кафе