Քաղաքական 13:03 24/12/2012
2013-ի նախագահական ընտրություններին որպես նախագահի թեկնածու իր մասնակցության մասին «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանը Հայ ազգային կոնգրեսին տեղյակ է պահել դեռևս երեք ամիս առաջ: «Ասել եմ` ուզում եմ առաջադրվել», -այսօր համագումարից առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Հրանտ Բագրատյանը:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ Բագրատյանը դուրս գա ՀԱԿ-ից, նա պատասխանեց. «Այս պահին նման որոշում չեմ կայացրել»: Իսկ թե ինչպես են վերաբերվել Բագրատյանի այդ որոշմանը հարցին, նա լրագրողներին ուղղորդեց. «Հարցրեք ՀԱԿ-ում»:
Ինչ վերաբերում է նախագահական ընտրություններում թեկնածության առաջադրմանը, Բագրատյանը հայտարարեց, որ ինքը պարտադիր է համարում թեկնածությունն առաջադրելը: «Լիբերալ թևը պետք է մի կողմի հավաքվի», նկատեց դեռևս ՀԱԿ անդամ Հրանտ Բագրատյանը:

Политика 13:55 24/12/2012
О своем намерении принять участие в предстоящих президентских выборах в Армении в качестве кандидата лидер партии «Свобода», депутат Грант Багратян сообщил руководству Армянского национального конгресса (АНК) еще три месяца назад. «Я сказал, что хочу баллотироваться», - об этом в ходе брифинга перед началом съезда партии заявил Грант Багратян.
Комментируя возможность своего выхода из состава АНК, депутат отметил: «На данный момент я такого решения не принимал». Что касается вопроса о том, как к этому решению отнеслись его коллеги, то депутат отметил: «Спросите об этом у самих членов АНК».
Грант Багратян подчеркнул, что он считает обязательным выдвижение своей кандидатуры на выборах. «Либеральный лагерь должен сплотиться», – заметил депутат, который пока является членом АНК.