Օրվա մամուլ 09:16 28/12/2012
«Առավոտ»-ի տեղեկություններով՝ ֆիզիկոս, նախագահի թեկնածու Մհեր Հայրապետյանը ընտրական 8 միլիոն դրամ գրավը դեռ չի վճարել ու Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել միայն առաջադրման փաստաթղթերը՝ առանց գրավի անդորրագրի: Նա առայժմ 1000 դրամ կանխավճար է թողել Կենտրոնական բանկի հաշվեհամարում ու վճարված 1000 դրամի անդորրագիրը կցել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացրած փաստաթղթերին:
Թերթի հետ զրույցում ԿԸՀ քարտուղար Արմեն Սմբատյանը հաստատել է տեղեկությունը՝ նշելով, որ Հայրապետյանն ու այլ թեկնածուները դեռ ժամանակ ունեն լրացնելու թերի փաստաթղթերը:

«Аравот»: Кандидат в президенты внес 1000 драмов
Кандидат в президенты, физик Мгер Айрапетян еще не внес предвыборный залог в размере 8 млн. драмов и представил в Центральную избирательную комиссию Армении только документы для регистрации, без квитанции о денежном залоге. Об этом пишет газета «Аравот» со ссылкой на свои источники.
Как отмечает издание, М.Айрапетян оставил предоплату в размере 1000 драмов на своем счете в Центральном банке Армении и квитанцию об уплаченных 1000 драмах прикрепил к представленным в ЦИК документам.
В беседе с корреспондентом газеты секретарь ЦИК Армен Смбатян подтвердил эту информацию, отметив, что у М.Айрапетяна и других кандидатов пока есть время, чтобы представить недостающие документы.