Օրվա մամուլ 09:16 28/12/2012
«Առավոտ»-ի տեղեկություններով՝ ֆիզիկոս, նախագահի թեկնածու Մհեր Հայրապետյանը ընտրական 8 միլիոն դրամ գրավը դեռ չի վճարել ու Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել միայն առաջադրման փաստաթղթերը՝ առանց գրավի անդորրագրի: Նա առայժմ 1000 դրամ կանխավճար է թողել Կենտրոնական բանկի հաշվեհամարում ու վճարված 1000 դրամի անդորրագիրը կցել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացրած փաստաթղթերին:
Թերթի հետ զրույցում ԿԸՀ քարտուղար Արմեն Սմբատյանը հաստատել է տեղեկությունը՝ նշելով, որ Հայրապետյանն ու այլ թեկնածուները դեռ ժամանակ ունեն լրացնելու թերի փաստաթղթերը:

Daily press 09:41 28/12/2012
According to Aravot daily Mher Hayrapetyan, physicist presidential candidate has not paid the 8 million election pledge and has only presented the documents for candidate nomination without the receipt of the pledge. He has left 1000 AMD deposit in his Central Bank account and has attached the receipt of 1000 AMD pledge to his documents which have been presented to CEC.
Armen Smbatyan, the CEC Secretary has confirmed the information in the talk with the paper. He has mentioned that Hayrapetyan and the other candidates still have the chance to fill the incomplete documents.