Հասարակություն 10:18 29/12/2012
Հայաստանի ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Գասպարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ոստիկանության կոլեգիայի անդամների և իմ անունից Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ շնորհավորում եմ ոստիկանության ծառայողներին, նրանց ընտանիքներին, մեր քաղաքացիներին, բոլոր նրանց, ովքեր հավատացին ու աջակցեցին մեր ծրագրերի իրականացմանը, բոլոր նրանց, ում հավատի ու նվիրումի շնորհիվ 2012 թվականը դարձավ նոր մոտեցումների կենսագործման տարի: Համոզված ենք, որ 2013-ին մեզ հավատացողների ու աջակցողների թիվը բազմապատկվելու է, ինչպես որ ավելի է աճելու պահանջկոտությունը ոստիկանության գործունեության հանդեպ:
Ոստիկանության հանդեպ հասարակության ամրացող հավատը խարսխվում է բարեփոխումների տեսանելի ընթացքի, քաղաքացիներին ծառայություններ մատուցող ստորաբաժանումների նոր կերպի ու գործելաոճի, հանցավորության դեմ պայքարի արդյունքների, համակարգի ինքնամաքրման գործընթացի վրա: Նոր տարում այդ զարգացումներն ընդլայնվելու ու խորանալու են:
Մենք պետք է առավելագույնն անենք հասարակության սպասումներն արդարացնելու համար: Մենք կարճ ժամանակում պետք է ձևավորենք նոր ոստիկանություն, որովհետև ժամանակակից, ուժեղ, արդարագործ ոստիկանությունը մեր երկրի ու երեխաների ապագայի կարևորագույն երաշխիքներից է:
Անցնող տարին հաստատեց, որ կարո՛ղ ենք, երբ հավատավոր ենք ու միակամ, երբ ունենք ժողովրդի վստահությունն ու աջակցությունը, և մենք պատրաստ ենք նույնպիսի և առավել նվիրումով ծառայելու մեր առաքելությանը, օրենքին ու ժողովրդին:

Law 13:49 29/12/2012
RA police chief, Lieutenant-General Vladimir Gasparyan has issued a congratulatory message on the occasion of New Year and Christmas.
The message reads, in part:
“On behalf of members of police board and on my behalf I congratulate police officers, their families, citizens of our republic and those who believed and assisted the implementation of our programs, because thanks to their devotion, the passing year was marked by use of new approaches. We are convinced that in 2013 we will see an increase in the number of those who believe and support us, as well as an increase in the exactingness towards the police activities.
The increasing belief in the activities of police is based on an obvious course of reforms, new way of actions of police officers, results of fight against crime, process of “internal cleansing” in the system. The development of the system will further expand in 2013.
We should do everything possible to justify society’s expectations. Within a short time we should create a new police system because strong, fair and modern standard police are an important guarantor of our country’s future.
The passing year showed that we are capable of everything if we believe in ourselves, if we have people’s support and confidence, and we are ready to serve the law and the people with the same devotion.”