Հասարակություն 16:44 08/01/2013
Հունվարի 6-ին Պերմ-Եկատերինբուրգ մայրուղու 64-րդ կլմ-ին իրար են բախվել «Hyundai Accent» և «ՎԱԶ-2110» մակնիշի ավտոմեքենաները: Տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով կան զոհվածներ և վիրավորներ:
Ըստ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության ճշտած տվյալների՝ «ՎԱԶ-2110» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ եղել են 5 ՀՀ քաղաքացիներ, որոնցից 4-ը՝ Մկրտչյան Դավիթ Նորայրի (ծնված՝ 1977թ.), Արևշատյան Աշխեն Մայիսի (ծնված՝ 1991թ.), Արևշատյան
Սուսաննա Կարենի (ծնված՝ 1958թ.) և Արևշատյան Մայիս Լյուդվիկի (ծնված՝ 1954), տեղում մահացել են:
Ուղևորներից Արևշատյան Լիանա Մայիսին (ծնված՝ 1978թ.) տարբեր կարգի կոտրվածքներով տեղափոխվել է Կունգուր քաղաքի հիվանդանոց:
Ինչպես հաղորդում են Ռուսաստանի ՆԳՆ գլխավոր վարչության Պերմի մարզի ճանապարհային ոստիկանությունից՝ ավտովթարի մեղավորը եղել է «Hyundai»-ի վարորդը, ով ևս տեղում մահացել է: Մայրուղու վրա նա փորձել է շրջանցել «ՄԱԶ» մեծ բեռնատարը, արդյունքում հայտնվել է հանդիպակած գոտում և ճակատային մասով հարվածել «ՎԱԶ 2110»-ին:

Названы имена граждан Армении, погибших в результате крупного ДТП в России
Посольство Армении в России обнародовало детали крупного ДТП, произошедшего 6 января на 64-м километре автотрассы Пермь-Екатеринбург. Напомним, в результате столкновения автомобилей марки «Hyundai Accent» и «ВАЗ-2110» погибли граждане РА.
«В автомобиле марки „ВАЗ-2110” находились 5 граждан Армении. Мкртчян Давид Норайрович (1977г.р.), Аревшатян Ашхен Маисовна (1991г.р.), Аревшатян Сусанна Кареновна (1958г.р.) и Аревшатян Маис Людвикович (1954г.р.) скончались на месте. Пассажир Аревшатян Лиана Маисовна (1978г.р.) с травмами различной степени тяжести (переломы) была госпитализирована в больницу города Кунгур», – отмечается в релизе.
Как передает Управление Государственной инспекции безопасности дорожного движения Главного управления Министерства внутренних дел Российской Федерации по Пермскому краю, виновником аварии был водитель «Hyundai», который также скончался на месте. Он пытался объехать грузовик «МАЗ», в результате чего и вышел на встречную полосу, а затем столкнулся с «ВАЗ-2110».