Փարիզի հանդիպումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան
Հունվարի վերջին Փարիզում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ հանդիպումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ծրագրում են կրկին այցելել տարածաշրջան: Այս մասին «APA» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Ժակ Ֆորը:
«Հունվարի վերջին նախարարների հետ հանդիպումից հետո մենք, ամենայն հավանականությամբ, կշարունակենք մեր պարբերական այցերը տարածաշրջան, որպեսզի Փարիզի հանդիպումից հետո քննարկումներ ծավալենք հակամարտության կարգավորման շուրջ»,- հայտարարել է Ժ. Ֆորը:
Անդրադառնալով գալիք հանդիպման ձևաչափին՝ ֆրանսիացի համանախագահը հայտարարել է, թե հավանաբար կլինի արտգործնախարարների հանդիպում համանախագահների մասնակցությամբ, սակայն արտգործնախարարներն իրենք պետք է որոշեն:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 28-ին Փարիզում նախատեսված է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:

OSCE Minsk Group co-chairs to visit the region after meeting in Paris
At the end of January after the meeting with the Armenian and Azerbaijani foreign ministers in Paris the OSCE co-chairs plan to visit the region again, the OSCE French co-chair Jacques Faure has stated as the APA reports.
“At the end of January, after the meetings of the foreign ministers we will probably continue our regular visits to the region in order to hold discussions over the conflict settlement after the Paris meeting,” Jacques Faure has stated.
Coming up to the format of the upcoming meeting the French co-chair stated that they may probably hold a meeting of foreign ministers with participation of co-chairs, the decision, however, should be made by the foreign ministers themselves.
On January 28 in Paris the meeting of Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers Edward Nalbandian and Elmar Mamediarov is to be held. At the meeting are to take part also OSCE Minsk Group co-chairs.