Փարիզի հանդիպումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն տարածաշրջան
Հունվարի վերջին Փարիզում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ հանդիպումից հետո ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ծրագրում են կրկին այցելել տարածաշրջան: Այս մասին «APA» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Ժակ Ֆորը:
«Հունվարի վերջին նախարարների հետ հանդիպումից հետո մենք, ամենայն հավանականությամբ, կշարունակենք մեր պարբերական այցերը տարածաշրջան, որպեսզի Փարիզի հանդիպումից հետո քննարկումներ ծավալենք հակամարտության կարգավորման շուրջ»,- հայտարարել է Ժ. Ֆորը:
Անդրադառնալով գալիք հանդիպման ձևաչափին՝ ֆրանսիացի համանախագահը հայտարարել է, թե հավանաբար կլինի արտգործնախարարների հանդիպում համանախագահների մասնակցությամբ, սակայն արտգործնախարարներն իրենք պետք է որոշեն:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 28-ին Փարիզում նախատեսված է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ:

После встречи в Париже с главами МИД Армении и Азербайджана сопредседатели МГ ОБСЕ могут посетить регион
После встречи с главами МИД Азербайджана и Армении в Париже в конце января сопредседатели Минской группы ОБСЕ вновь планируют посетить регион. Об этом азербайджанскому информагентству АПА сообщил сопредседатель МГ ОБСЕ от Франции Жак Фор. АПА.
«После встречи с министрами в конце января мы, скорее всего, продолжим наши регулярные визиты в регион, с тем, чтобы вести дискуссию по урегулированию конфликта после встречи в Париже», – заявил Ж. Фор.
Касательно формата предстоящей встречи, сопредседатель заявил, что, возможно, это будет встреча министров с участием сопредседателей, однако решать предстоит самим министрам.
Агентство напоминает, что встречу глав МИД Азербайджана и Армении с сопредседателями МГ ОБСЕ планируется провести 28 января в Париже.