Քաղաքական 10:55 18/01/2013
Հայաստանի ու Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Մայա Փանջիկիձեն Երևանում կայացած հանդիպմանը քննարկել են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի հանդիպման և երկու երկրների վարչապետների բանակցությունների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանն առնչվող հարցեր։
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, նախարարները գոհունակությամբ վերահաստատել են, որ երկու երկրների հարաբերություններում գոյություն չունեն խնդիրներ, կան հարցեր, որոնք համատեղ ջանքերով դրական լուծում են ստանում:
Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվեց, որ նախարարները կշարունակեն քննարկումները փետրվար ամսին նախատեսված Էդվարդ Նալբանդյանի Վրաստան այցելության ընթացքում։

Comments 12:00 18/01/2013
At a meeting in Yerevan, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian and Georgian Foreign Minister Maia Panjikidze discussed the implementation of the agreements reached during Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili’s meetings with Armenian President Serzh Sargsyan and Prime Minister Tigran Sargsyan, Armenian Foreign Ministry’s press service said.
The Ministers stated that there are no problems in the bilateral relations - there are just some issues which are solved positively with joint efforts.
The Armenian and Georgian FMs addressed a range of regional and international issues of mutual interest.
The sides agreed to continue the discussions during Edward Nalbandian’s upcoming visit to Georgia, scheduled for February.
Maia Panjikidze had arrived in Yerevan as part of Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili’s delegation.