Երկրի ղեկավարն առավոտից շրջում է հարկային տեսչության ուսումնական կենտրոններում
Արարատյան տարածաշրջանային մաքսային ուսումնական կենտրոնի նորագույն տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև կենտրոնի կողմից ընձեռվող լայն հնարավորություններին այսօր ծանոթացավ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Արարատյան մաքսատան մասնաշենքում տեղակայված ուսումնական այս կենտրոնում նախագահին ներկայացրեցին նաև մաքսային նորագույն ուսումնական ծրագրերը, ինչպես նաև նորաստեղծ մասնագիտացված համակարգչային լսարանը և ծառայողների նոր համազգեստը:
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Արարատյան մաքսատան հարկ վճարողների սպասարկման վարչության պետի տեղակալ Սուրեն Իսրայելյանը նշեց, որ այս կենտրոնն առաջինն է տարածաշրջանում և եզակի է իր ներկայացրած արդիական սարքավորումներով: Կենտրոնը գործում է 2012-ի ամռանից, արդեն վերապատրաստվել են մոտ 300 աշխատակիցներ:
Երկրի ղեկավարի հաջորդ կանգառը ՊԵԿ Արաբկիրի տարածքային հարկային տեսչությունն էր: Այստեղ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրեցին ստորաբաժանման կողմից մատուցվող ծառայությունների լայն շրջանակը: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեսչության հարկ վճարողների սպասարկման կենտրոնի ղեկավար Ալինա Ալեքսանյանը նշեց, որ 2013 թվականը նշանավորվում է մատուցվող ծառայությունների քանակի ու որակի ավելացմամբ, մասնավորապես էլեկտրոնային եղանակով հաշվետվություններ ներկայացնող հարկ վճարողների քանակը կավելանա 4-5 անգամ, դրա նպատակով ապահովվել են անհրաժեշտ բոլոր պայմանները: Ի դեպ, Արաբկիրի կենտրոնում ծառայություններ մատուցում են ոչ միայն այդ վարչական շրջանում, այլև մյուսներում հաշվառված հարկ վճարողներ:
Նշենք, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՊԵԿ ստորաբաժանումների շրջայցը կավարտի Քանաքեռ-Զեյթուն հարկային տեսչության ուսումնական կենտրոնում:

Экономика 12:01 18/01/2013
Президент Армении Серж Саргсян ознакомился с условиями новых учебных центров обслуживания налогоплательщиков
Сегодня президент Армении Серж Саргсян ознакомился с новейшими технологиями Араратского регионального таможенного учебного центра, а также широким спектром возможностей, предоставляемых центром.
В учебном центре, расположенном в здании таможенного пункта Араратской области, президенту был представлен учебный план, а также новый специализированный компьютерный зал, а также новую форму для служащих
В ходе брифинга замначальника управления обслуживания налогоплательщиков таможенного пункта Сурен Исраелян отметил, что это первый в регионе и единственный центр в плане представленного современного оборудования. Центр действует с лета 2012 года, около 300 сотрудников уже прошли переподготовку.
В Арабкирской территориальной налоговой инспекции Комитета по государственным доходам Армении Серж Саргсян ознакомился с широким спектром услуг, предоставляемых сотрудниками подразделения. В ходе брифинга руководитель центра обслуживания налогоплательщиков инспекции Алина Алексанян отметила, что 2013 год ознаменовался увеличением количества и повышением качества предоставления услуг, в частности число налогоплательщиков, предъявляющих отчеты электронным путем, увеличится в 4-5 раз. С этой целью обеспечены все необходимые условия.
Отметим, глава государства также посетит учебный центр налоговой инспекции административного района Канакер-Зейтун.