Հասարակություն 11:53 21/01/2013
ՀՀ Նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի նախընտրական քարոզչական տեսահոլովակի երգի հեղինակը իրավաբան, կոմպոզիտոր Ալբերտ Աբգարյան է: Նա կույր է, աշխատում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմում:
«Ինձ համար Հայրենիքն ամեն ինչ է: Այսինքն, իմ սկիզբն է և վերջը: Իմ արմատներն են Հայրենիքում և իմ սերունդներն են լինելու Հայրենիքում: Սա՛ է ինձ համար Հայրենիքի գաղափարախոսությունը, որի համար պետք է անել բացառապես ամեն ինչ: Այս ստեղծագործությունը կոնկրետ Հայրենիքի նկատմամբ տածածս զգացմունքների, վերաբերմունքի արդյունք է:
Սերժ Սարգսյանի հետ հանդիպելուց հետո շատ բան փոխվեց իմ կյանքում: Հետո, ավելի ուշ, ես որոշեցի իմ երախտագիտությունը հայտնել նրան երգի տեսքով: Երգ՝ Հայրենիքի մասին: Դա պարզապես նվեր էր: Ի՛մ նվերը ի՛մ երկրի նախագահին:
Շատ զարմացա, երբ իմացա, որ որոշում է կայացվել հենց այդ երգով գնալ նախընտրական պայքարի:
2009թ. Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հանձնարարականով հրավիրվեցի աշխատելու Նախագահի աշխատակազմում: Լինել նման մարդու կողմից գնահատված, ինձ համար, իսկապես, ոգևորիչ էր և կարող եմ, վստահաբար, ասել, որ մի նոր լուսավոր էտապ սկսվեց իմ կյանքում: Նախագահի ղեկավարությամբ, առաջնորդությամբ աշխատելը չափազանց պատասխանատու աշխատանք է, քանի որ ղեկավարը շատ լավ օրինակ է իր թիմի մյուս բոլոր անդամների համար:
Իմ բոլոր երազանքներն ու նպատակները կապված են իմ հողի ու ջրի հետ: Հանգիստ եմ նրա համար, որ ինձ նման մտածում են շատ-շատերը: Դա ինձ հույս է ներշնչում, որ մենք Նախագահի առաջնորդությամբ պետք է կառուցենք մեր ապահով Հայաստանը»,-այս տեսանյութում պատմում է Ա. Աբգարյանը:

Society 16:17 21/01/2013
Author of video clip of election campaign of Serzh Sargsyan is lawyer, composer Albert Abgaryan. He is sightless and works at RA President’s office.
“My fatherland is everything for me. I mean it is my beginning and the end. My roots are in my fatherland and my generations will be in my Fatherland. This is the ideology of my fatherland for me, for which one should do exclusively everything. This piece of work is the result of the feelings I have towards my fatherland.
A lot of changes occurred in my life after meeting Serzh Sargsyan. Later I decided to express my thankfulness through a song; song about the Fatherland. It was just a present. It was my present to president of my country. I was really surprised when I heard that they had decided to launch the campaign by that very song.
I was invited to work at president’s office in 2009 by the RA president’s order. Being assessed by such a person gave me stimulus and I can ensure you that a new bright stage was opened in my life. It is very responsible to work at the leadership of the president as the leader is a good example for the other members of its team.
All my dreams and goals are connected with my native country. I am calm as many people share my view. It gives me hope that we will build our secure Armenia by the leadership of our President,” A. Abgaryan says in the video.