Սպորտ 13:32 21/01/2013
Երևանի «Բանանցը» մեկնել է Կիպրոս` ուսումնամարզական առաջին հավաքն անցկացնելու նպատակով: Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Թիմի պատվիրակությունը բաղկացած է 30 հոգուց: Արդեն նախատեսված են ստուգողական հանդիպումներ հավաքի ընթացքում: Հունվարի 23-ին «Բանանցը» մրցելու է Կիպրոսը ներկայացնող «Էրմիս» թիմի հետ, հունվարի 26-ին մեր թիմի մրցակիցն է լինելու մերձմոսկովյան «Խիմկին», իսկ փետրվարի 1-ին՝ վերջին խաղում, «Բանանցն» ուժերը կչափի «Մորդովիայի» հետ:
Նշենք, որ Կիպրոսում «Բանանցի» կազմում փորձարկվելու են նոր ֆուտբոլիստներ:
Միաժամանակ բանակցություններ են ընթանում ուսումնամարզական երկրորդ հավաքի ընթացքում ստուգողական հանդիպումներ անցկացնելու համար:

Sport 16:34 21/01/2013
Yerevan’s Banants team left for Cyprus to hold the first training meeting, the official site of the club reported.
The delegation of the team consists of 30 people. Control meetings are planned to be held during the stay. On January 23 Banants is to hold a match with Ermis team that represents Cyprus. On January 26 the rival of our team will be “Khimikin” of Moscow, and on February 1 at the last match Banants will compete with “Moldova”.
There are new football players at Banants team.
At the same time talks are being held on holding control matches during the second training meeting.