Օրվա թեմա 09:40 21/01/2013
Այսօր  տրվում է  ՀՀ նախագահի ընտրությունների քարոզարշավի մեկնարկը` մինչև փետրվարի 16-ը: Փետրվարի 17-ին լռության օր է,  18-ին քվեարկությունն է:
Երկրի ղեկավարի պաշտոնի համար պայքարում մնացել է ութ քաղաքացի՝ «Ազատություն» կուսակցության նախագահ Հրանտ Բագրատյանը, ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ԼՂՀ նախկին ԱԳ նախարար Արման Մելիքյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը,  «Ռադիո Հայ» ընկերության տնօրեն Անդրիաս Ղուկասյանն ու ՀՀԿ առաջնորդ, ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Հայտնի է, որ Ր. Հովհաննիսյանն ընտրողների հետ առաջին հանդիպումը կունենա այսօր Ա. Խաչատրյանի արձանի մոտ: Անդրիաս Ղուկասյանի համար քարոզարշավի առաջին օրը կնշանավորվի խոստացված անժամկետ հացադուլի մեկնարկով: Հայտնի է, որ ՀՀԿ առաջնորդը քարոզարշավի շրջանակում առաջին հանդիպումը կունենա Ավան վարչական շրջանում: Թեկնածուներից մի քանիսն էլ հայտարարել են, որ մարզեր չեն գնալու:

Politics 10:07 21/01/2013
Today the RA Presidential elections will kick off. The campaign will last till February 16. February 17 is a day of silence and the February 18 is the vote day.
There are 8 civilians left for the struggle for the presidential office; they are: Hrant Bagratyan, head of Liberty Party, Paruyr Hayrikyan, head of National Self-Determination Union, Raffi Hovhannisyan, head of Heritage party, Arman Melikyan, former NKR FM, Aram Harutyunyan, head of National Consent Party, Vardan Sedrakyan, Armenian Epic poetry expert, Andrias Ghukasyan, director of Ardio Hay company and Serzh Sargsyan, the leader of Republican Party of Armenia, the current president of the country.
It is known that Raffi Hovhannisyan will have his first meeting with his electorate today at the statue of A. Khachatryan. Andrias Ghukasyan will start his first campaign day by promised hunger strike. RPA leader, within campaign frameworks, will have his first meeting with his electorate in Avan administrative region. Some of the candidates have stated that they will not leave for regions.