2-րդ օր. Թեկնածուներն ակտիվ ասուլիսներ են տալիս
Այսօր նախագահական ընտրությունների քարոզարշավի 2-րդ օրն է: Առաջին օրը թեկնածուներից միայն երեքը հանդիպում ունեցան ընտրողների հետ` ՀՀԿ, «Ազատություն», «Ժառանգություն» կուսակցությունների ղեկավարները:
Այսօր թեկնածուներից երեքը` ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը, ԼՂՀ նախկին ԱԳ նախարար Արման Մելիքյանը, «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը կհանդիպեն լրագրողների հետ: Էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը երեկ էր լրագրողներին հանդիպել: Այսօր հրապարակային միջոցառում նա չունի: Այսօր որևէ հանդիպում չունի նաև «Ազատություն» կուսակցության առաջնորդ Հրանտ Բագրատյանը: Վաղն արդեն նախատեսվում է:
Անդրաս Ղուկասյանն այսօր կշարունակի հացադուլը` ԳԱԱ դիմաց: Այսօր Քաղաքացիական ազգային նախաձեռնության գրասենյակում (ՔԱՆ) նախասրահում տեղի կունենա Րաֆֆի Հովհաննիսյանի www.raffi4president.am պաշտոնական կայքէջի շնորհանդեսը:
ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը քարոզարշավի է մեկնել Սյունիք: Հունվարի 22-23-ին նա հանդիպումներ կունենա մարզի մի շարք քաղաքային և գյուղական համայնքների, այնուհետև կայցելի Վայոց Ձոր:

Политика 11:44 22/01/2013
Сегодня настал второй день агитационной кампании к предстоящим президентским выборам в Армении. В первый день кампании лишь трое из кандидатов провели встречи с избирателями –лидеры Республиканской партии Армении, партии «Наследие» и партии «Свобода».
Сегодня трое из кандидатов – лидер Объединения «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян, экс-глава МИД НКР Паруйр Айрикян и председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян проведут встречу с журналистами. Специалист по эпосу Вардан Седракян встречу с журналистами провел накануне и сегодня никаких встреч у него намечено. Встречи не запланированы и у лидера партии «Свобода» Гранта Багратяна.
Кандидат Андриас Гукасян сегодня продолжит бессрочную голодовку в здания Национальной академии наук Армении. Сегодня в вестибюле офиса организации «Гражданская национальная инициатива» состоится презентация официального сайта Раффи Ованнисяна – www.raffi4president.am.
Действующий президент, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян сегодня отбудет в Сюникскую область, после чего посетит Вайоц-Дзорскую область Армении.