Օրվա թեմա 11:27 24/01/2013
Այսօր ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյաննը մայրաքաղաքում կշարունակի իր շրջայցը: Այս անգամ «Ժառանգության» առաջնորդը ողջունելու է Կենտրոն վարչական շրջանում գտնվողներին:
«Ազատություն» կուսակցության առաջնորդ Հրանտ Բագրատյանն այսօր վաղ առավոտյան մեկնել է Տավուշի մարզ: Վերադարձը նախատեսվում է վաղը:
Գիտությունների ազգային ակադեմիայի դիմաց անժամկետ հացադուլը շարունակում է Անդրիաս Ղուկասյանը: Նրա ներկայացուցիչը նախօրեին հայտարարել է, որ սահմանփակում են լրագրողների հետ հանդիպումները: Ղուկասյանին լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են հարցեր տալ ժամը 14-14:30 ընկած հատվածում:
Լրագրողների հետ հանդիպումներն ակտիվորեն շարունակում են «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանն ու էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանը: Առաջինը հայտարարել է, որ ընտրություններց տասն օր առաջ ինքնաբացարկ է հայտնելու, իսկ երկրորդն ասել է, որ ակտիվ քարոզարշավը կսկսի փետրվարի 1-ից:
Պարույր Հայրիկյանն առայժմ ակտիվ է ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում: Ակտիվորեն իր էջում զետեղում է հարցազրույցների, ելույթների ու ասուլիսների տեսագրությունները, տալիս դրանց գնահատականներ:
Թեկնածուներից Արման Մելիքյանն այսօր որևէ հրապարակային միջոցառում չի նախատեսել: ԼՂՀ նախկին ԱԳ նախարարը հայտարարել է, որ կասեցրել է քարոզարշավն ու զբաղվում է միայն «ընտրությունների իրավական լինելու» հարցով:
ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանն այսօր Վայոց Ձորում է: Նախատեսվում է, որ նա հանդիպումներ կունենա Վայքում, Մալիշկայում, Եղեգնաձորում:

Politics 16:09 24/01/2013
Today RA presidential candidate Raffi Hovhannisyan will continue his visits in the center. This time leader of Heritage party will greet the residents of Center administrative region.
“Liberty” party leader Hrant Bagratyan has left for Tavush region today at the morning and will return tomorrow.
Andrias Ghukasyan continues the hunger strike in front of RA National Academy of Science. His representative had told yesterday that the communication with the media is limited.
Aram Harutyunyan the head of National Consent and expert in epics Vardan Sedrakyan continue their meetings. The first had stated that is going to declare a self-dismissal 10 days before the elections and the second one had said that will start the active campaign on February 1.
Paruyr Hayrikyan is still active in Facebook social network. He actively posts all the videos of interviews, speeches and press conferences, gives assessments.
Arman Melikyan has not planned any public event for today. The NKR former foreign minister has stated that has ceased the campaign and is engaged in discussing the “legitimacy of the elections.”
RPA leader Serzh Sargsyan is in Vayots Dzor today. He is expected to have meetings in Vayk, Malishka and Yeghegnadzor.