ՀԱԿ-ի կողմից նշանակումներ չեն կատարվել 457 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքը մինչև 2013 թվականի հունվարի 24-ը` ժամը 18:00-ն, ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով պետք է ներկայացնեին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում նշանակվող անդամների հայտերը:
Սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովում խմբակցություն ունեցող կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքը ներկայացրել են իրենց հայտերը:
ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ «Ժառանգություն» կուսակցության կողմից նշանակումներ չեն կատարվել 65 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում, «Հայ Յեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցության կողմից 51 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում և «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունների դաշինքի կողմից 457 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում:
«Օրինաց երկիր» կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից նշանակումներ են կատարվել բոլոր տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում:
Ընդհանուր առմամբ թվով 1988 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում որպես հանձնաժողովի անդամ պետք է նշանակվեին 15.904 քաղաքացիներ, սակայն նշանակվել են 15.331 քաղաքացիներ:
ԿԸՀ-ից պարզաբանում են, որ թափուր տեղերը ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետներում կլրացվեն ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովների նախագահների կողմից:

Политика 15:18 25/01/2013
Партии, партийные блоки, представленные в Национальном Собрании Армении фракциями, до 24 января 2013 года, 18:00, должны были подать в ЦИК Армении заявки назначаемых членов участковых избирательных комиссий. Партии, партийные блоки, представленные в Национальном Собрании Армении фракциями, подали заявки в установленный срок.
Как сообщает пресс-служба ЦИК Армении, партия «Наследие» не делала назначений в 65 участковых избирательных комиссиях, АРФ «Дашнакцутюн» – в 51 избирательной комиссии, а партийный блок Армянский национальный конгресс – в 457 избирательных комиссиях.
Партия «Оринац еркир», партия «Процветающая Армения» и Республиканская партия Армении назначили членов во всех участковых избирательных комиссиях.
В общей сложности в 1988 участковых избирательных комиссиях должны были быть назначены 15904 гражданина, однако до сих пор назначен 15331 гражданин.
В пресс-службе ЦИК Армении пояснили, что согласно Избирательному кодексу, вакантные места будут замещены председателями окружных избирательных комиссий.