Ս. Օհանյան. Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի ռեժիմը ու դիվերսիաներ իրականացնել
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր Երևանի պետական համալսարանում մասնակցեց ԵՊՀ մշակույթի կենտրոնի դահլիճում կայացած՝ ՀՀ բանակի 21-ամյակին նվիրված «Երազի իմ երկիր...» խորագրով միջոցառմանը: Պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանը կարդաց «Արիության դաս» թեմայով դասախոսություն:
Նախարարը խոսեց 2012 թ.-ի բանակի ձեռքբերումների ու բացթողումների մասին. «Կարգապահության առումով առաջընթացի և արդյունքների պահպանման տարի էր: 2013 թվականին պետք է ամեն ինչ անել, որ բարենպաստ պայմաններ ստեղծվեն արատավոր երևույթները վերացնելու համար»,- նշեց Ս. Օհանյանը:
Պաշտպանության նախարարի խոսքով՝ հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարի ռեժիմը ու դիվերսիաներ իրականացնել. «Բայց ես միշտ ասում եմ, որ մենք պետք է հպարտանանք, որ ունենք զինվորներ, ովքեր ոչ մի պարագայում չեն թողնում դիրքերը, սա նշանակում է, որ նրանք ստացել են այն դասը, որը տվել է նրանց հրամանատարական կազմը»,- ասաց Սեյրան Օհանյանն ու ավելացրեց, որ Աստծուց միշտ փորձություններ է խնդրում, որ եղած զգոնությունը երբեք չպակասի:

Analysis 16:36 26/01/2013
Today Minister of Defense Seyran Ohanyan attended the event titled “My dreamed country…” dedicated to the 21st anniversary of formation of RA army. The Minister of Defense, Lieutenant-Colonel Seyran Ohanyan read a lecture titled “Lesson for Courage”.
The minister spoke about the achievements and omissions, “This year was a year of progress and preservations of results. In 2013 we have to do everything to create better conditions to eliminate the negative phenomena,” Seyran Ohanyan noted.
According to the minister the rival still violates the ceasefire regime and implements diversions, “But I always say that we should be always proud that we have soldiers who never leave their posts, this means that they have learnt the lesson that the commending staff has taught,” Seyran Ohanyan said and added that he always asks for trials in order not to lessen the alertness.