Քաղաքական 10:40 28/01/2013
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձներ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին` Բանակի օրվա կապակցությամբ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տարածած ուղերձում ասված է.
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Բանակի օրվա կապակցությամբ:
Ստեղծվելով մեր ժողովրդի համար օրհասական պահին և թրծվելով պատերազմի բովում` հայոց փառապանծ բանակն անցավ հաղթական ուղի, կարողացավ արժանապատվորեն պաշտպանել մեր անկախությունն ու ազատությունը և այսօր էլ անսասան է պահում հայրենի երկրի սահմանները: Բանակը բոլորիս հպարտությունն է ու պարծանքը, մեր ժողովրդի տասնամյակների մաքառումների մեծագույն ձեռքբերումը:
Եվ այն, որ այսօր ունենք ժամանակակից պահանջներին համապատասխան, հզոր ու մարտունակ բանակ նաև Ձեր անձնական ջանքերի և ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ է:
Այս հիշարժան օրը մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և ՀՀ զինված ուժերի ողջ անձնակազմին ու մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ` ի փառս հայ ժողովրդի զորացման ու բարգավաճման»:

Политика 10:46 28/01/2013
По случаю Дня Армии 28 января президент НКР Бако Саакян направил поздравительные телеграммы президенту Республики Армения Сержу Саргсяну и министру обороны Сейрану Оганяну.
Как передает пресс-служба главы государства, в телеграмме, направленной Сержу Саргсяну, говорится:
«Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично искренне поздравляю Вас с Днем армии.
Будучи созданной в судьбоносный для нашего народа час и закаленная в горниле войны, славная армянская армия прошла победоносный путь, сумев достойно защитить нашу независимость и свободу. Она и сегодня продолжает сохранять нерушимость границ родной страны. Армия – наша всеобщая гордость, величайшее достижение многолетней борьбы нашего народа.
И то, что сегодня у нас есть соответствующая современным требованиям, сильная и боеспособная армия является также результатом Ваших личных усилий и ежедневной кропотливой работы.
В этот памятный день вновь поздравляю Вас, весь личный состав Вооруженных сил РА и желаю мира, крепкого здоровья, больших успехов во славу усиления и процветания армянского народа».