7 ընկերություններ Հայաստանը կներկայացնեն Մադրիդում
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հունվարի 30-ից փետրվարի 3-ը ընկած ժամանակահատվածում տեղական 7 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ Հայաստանը կներկայացնի Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում տեղի ունենալիք «Fitur» միջազգային զբոսաշրջային տարեկան ցուցահանդեսին:
Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի hանրային կապերի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախորդ տարի «Fitur»-ին մասնակցել են 9506 զբոսաշրջային ընկերություն 167 երկրներից. այն ունեցել է շուրջ 120 հազար մասնակից և 92 հազար այցելու: Ցուցահանդեսը լուսաբանել են ավելի քան 6300 լրագրողներ 54 երկրներից:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում Միավորված ազգերի կազմակերպության Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (UNWTO) հետ համատեղ կազմակերպվելու է ներդրողների համաժողով, որի ընթացքում ՀԱՄՀ կողմից ներկայացվելու է Հայաստանի զբոսաշրջային և ներդրումային գրավչությունը, գործարար միջավայրը՝ նպատակ ունենալով խթանել ներդրումների հոսքը Հայաստանում հասանելի հյուրանոցային ենթակառուցվածքների ստեղծման գործում:

7 companies to represent Armenia at International Tourism Fair in Madrid
The National Competitiveness Foundation of Armenia, along with seven Armenian travel agencies, will represent Armenia at International Tourism Fair (FITUR), which will take place in Madrid, Spain, from 30 January till 3 February.
Last year, 9,506 exhibiting companies from 167 countries, around 120,000 participants and 92,000 visitors met in Fitur. The event was covered by more than 6,300 journalists from 54 countries.
Within the framework of the fair, a forum of investors will be organized in cooperation with the United Nations World Tourism Organization (UNWTO), during which Armenia’s tourism and investment attractiveness as well as business environment will be presented by NCFA with the aim of facilitating investment flows in order to establish affordable hotel infrastructures in Armenia, NCFA press service reported.