Քաղաքապետարանի բնապահպանության վարչության պետը զարմացավ. «Հենց հիմա մարդիկ կուղարկեմ»
«Երևանի Դավիթաշեն վարչական շրջանում այս պահին կրկին այգի է զոհաբերվում շինարարությանը». ահազանգում է «Մենք ենք այս քաղաքի տերը» քաղաքացիական նախաձեռնությունը: Քաղաքապետարանի բնապահպանության վարչության պետ Ավետ Մարտիրոսյանը զարմացավ, երբ Panorama.am-ն փորձեց պարզել, թե ի՞նչ նպատակով են ծառեր հատվում: «Ծառեր են հատվո՞ւմ»,- զարմացավ նա, ապա նշեց, թե Դավթաշենում երկու այգի կա: «Հենց հիմա մարդիկ կուղարկեմ էդ երկու այգին»,- ընդգծեց նա:
Նախաձեռնությունը նաև տեղեկացնում է, որ Դավիթաշեն 4-րդ թաղամասի 46 շենքի մի խումբ բնակիչներ արդեն դիմել են քաղաքապետարանին` պահանջելով անհապաղ դադարեցնել շինարարությունը և վերականգնել այգուն հասցված վնասը, սակայն քաղաքապետարանը քայլեր չի ձեռնարկում:

Society 18:03 30/01/2013
“Another park is being eliminated for the sake of another construction,” the “We are the owner of this city” civil initiative alarms. The head of Environment Department of Municipality got surprised when the Panorama.am tried to find out why the trees are being cut. “Are there trees being cut?” he got surprised and then mentioned that there are two park in Davtashen. “I will send people to these two parks,” he said.
The initiative also informs that a group of people from 46th building in 4th district of Davtashen have already applied the Municipality with the demand to stop the construction immediately and to restore the damage caused to the park. The Municipality, however, doesn’t undertake steps.