Քաղաքական 13:44 31/01/2013
ՀՀ նախագահի բոլոր թեկնածուները կարող են միանալ այդ հայտարարությանը: Անդրադառնալով նախագահի թեկնածու Արման Մելիքյանի դժգոհությանը` կապված Հրանտ Բագրատյանի, Պարույր Հայրիկյանի և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համատեղ հայտարարության  հետ, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը:
«Այս հարցում Ա.Մելիքjանը ճիշտ է, բայց որևէ չարակամություն դրանում չկա, հայտարարությունը բաց է, ի սկզբանե մենք մտածել էինք մյուսներին ևս միանալու հնարավորություն տալ, սակայն տարածելու օրը մոռացանք դա ավելացնել: Ա. Մելիքյանը դրանից հետո որոշ եզրակացություններ արեց, բայց ես դրանց ուշադրություն չեմ դարձնում, բոլոր թեկնածուներն այժմ էլ կարող են միանալ դրան»,-ասաց Պ.Հայրիկյանը:
Հիշեցնենք, որ Արման Մելիքյանը, այս կապակցությամբ նշել էր, որ «Իմ համար տարօրինակ էր այդ թեկնածուական «եռանախագահությունը», քանզի նրանք ստորագրում են միևնույն թղթի տակ և չեն էլ փորձում մյուս թեկնածուներին ևս ներգրավել»:

Politics 15:01 31/01/2013
All the Presidential Candidates can join the statement, stated Paruyr Hayrikyan touching upon the disapproval of Presidential Candidate Arman Melikyan who was disappointed for the joint statement signed by Hrant Bagratyan, Paruyr Hayrikyan and Raffi Hovhannisyan.
“Arman Melikyan is correct in this, but there was no bad determination in it, the statement is open and we had thought of giving the others a chance, however we forgot to add it before releasing it. Arman Melikyan made some suppositions after that. I do not pay attention to such things however. All the candidates may join the statement if they want,” Paruyr Hayrikyan said.
Arman Melikyan had noted, “The co-chairing of the presidential candidates was strange for me, as they sign under the same paper and do not even try to involve the other candidates as well.”