Քաղաքական 11:50 01/02/2013
Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոնաթան Էյվսն արձագանքել է Պարույր Հայրիկյանի դեմ իրականացրած մահափորձին:
«Ինչպես բոլորը, այնպես էլ ես ցնցված եմ Պարույր Հայրիկյանի հետ կատարված դեպքից: Հանգամանքների բերումով, երեկ դեպքից ժամեր առաջ ես հանդիպել եմ պարոն Հայրիկյանին ու քննարկել նախընտրական հարցեր:
Չէի էլ կարող պատկերացնել, որ նրա վրա նման սարսափելի հարձակում կլինի ժամեր հետո: Իմ և Բրիտանական դեսպանատան անունից հայտնում ենք մեր կարեկցանքը պարոն Հայրիկյանին, նրա ընտանիքին և ընկերներին: Մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,-դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում գրել է դեսպանը:

Politics 12:03 01/02/2013
British Ambassador to Armenia Jonathan Aves has commented on the shooting of presidential candidate Paruyr Hayrikyan.
“Like everyone else I was shocked at the news of the shooting of Paruyr Hayrikyan yesterday. Coincidentally, I had the honour of meeting him earlier in the day to discuss his election campaign.
I could not have imagined that he would suffer such a dreadful attack only hours later. I extend my personal sympathy and those of the British Embassy to Mr Hayrikyan, his family and friends and wish him a speedy recovery,” Jonathan Aves wrote on the Embassy’s Facebook page.