Հասարակություն 12:11 07/02/2013
Հայաստանի նախագահի գործունեությունից գոհ է «Գելլափ ինթերնեյշընըլ» հայաստանյան ընկերության կողմից հարցված քաղաքացիների 52 տոկոսը: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Գելլափ ինթերնեյշընըլ» ասոցիացիայի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը` ներկայացնելով փետրվարի 2-5-ն իրականացված հետազոտության արդյունքները:
Հայաստանի նախագահի գործունեությունից գոհ չէ 38 տոկոսը, իսկ տասը տոկոսը դժվարացել է պատասխաններ տալ:
Ըստ նույն հարցման տվյալների, կառավարության գործունեությունից գոհունակություն է հայտնել քաղաքացիների 36 տոկոսը, հարցված քաղաքացիների մեծ մասը` 54 տոկոսը դժգոհ է կառավարության գործունեությունից, իսկ տասը տոկոսն էլ դժվարացել է պատասխանել հարցին:
Հայաստանի Ազգային ժողովի գործունեությունը չի բավարարում հարցված քաղաքացիների 56 տոկոսին, 31 տոկոսն է հավանում խորհրդարանի աշխատանքը, իսկ 12 տոկոսն էլ դժվարացել է պատասխան տալ:
Նշենք, որ կատարված սոցիոլոգիական հարցման ընտրանքի ծավալը կազմել է 1080, հարցվել են 18-ից բարձր քաղաքացիները, պատահական սկզբունքով:

Общество 12:42 07/02/2013
Деятельностью кандидата в президенты РА, председателя Республиканской партии Армении, Сержа Саргсяна довольны 52% респондентов, принявших участие в проведенном представительством компании «GALLUP International association» в Армении опросе. Об этом на сегодняшней пресс-конференции заявил директор представительства компании «GALLUP International association» в Армении Арам Навасардян, представляя результаты исследования, проведенного 2-5 февраля.
Деятельностью Сержа Саргсяна недовольны 38% опрошенных, а остальные 10% респондентов затруднились с ответом на данный вопрос.
Согласно данным опроса, деятельностью правительства удовлетворены 36% опрошенных граждан,  большинство респондентов (54%) выразили недовольство деятельностью Кабмина, а остальные 10% затруднились ответить.
Деятельностью Национального Собрания недовольны 56% граждан, принявших участие в опросе, 31% граждан положительно высказались относительно работы парламента, а 12% – затруднились с ответом.
Отметим, что объем выборки проведенного социологического опроса составил 1080. Опрос проводился среди граждан старше 18 лет, по принципу случайности.