Մեքսիկայում իննամյա աղջիկը մայր է դարձել
Մեքսիկայում իննամյա աղջիկը մայր է դարձել: Այդ մասին «РИА-Новости»-ի փոխանցմամբ, փետրվարի 6-ին հայտարարել են Հալիսկոյի նահանգի Սապոպան քաղաքի հիվանդանոցի ներկայացուցիչները, որտեղ եղել է ծննդաբերությունը:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, փոքրիկը կշռում է 2,7 կիլոգրամ, հասակը 50 սանտիմետր է, մայրն ու դուստրն իրենց լավ են զգում: Ծննդաբերությունը տեղի է ունեցել հունվարի վերջին, բայց այդ եզակի դեպքի մասին հայտնի է դարձել միայն այժմ:
Մինչդեռ այդ գործի հանգամանքների հետաքննությանն արդեն ձեռնամուխ են եղել իրավապահ մարմինները: Հալիսկոյի դատախազության կարծիքով` հնարավոր է, որ այս դեպքը կապված է բռնաբարության և անչափահասի նկատմամբ սեռական ոտնձգությունների հետ:
Նախնական տվյալներով, երեխայի հայրը կարող է լինել 17-ամյա երիտասարդը, ում որոնման աշխատանքներն իրականացվում են:

Общество 09:33 07/02/2013
Девочка в возрасте 9 лет родила здорового ребенка в Мексике. Об этом, как передает РИА Новости, сообщили в среду представители госпиталя в городе Сапопан в штате Халиско, где и проходили роды.
Малышка весит 2,7 килограмма, ее рост уже составляет 50 сантиметров, мама и дочка чувствуют себя удовлетворительно. Роды прошли в конце января, но известно об этом уникальном случае стало только сейчас.
Между тем, к расследованию обстоятельств этого дела уже подключились правоохранительные органы. По мнению прокуратуры Халиско, речь может идти об изнасиловании и сексуальных домогательствах по отношению к несовершеннолетней.
По предварительным данным, отцом ребенка мог быть 17-летний юноша, поиски которого сейчас активно ведет полиция.