ՊՆ. Հակառակորդի կողմից որովայնի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել շարքային Մհեր Եղշատյանը
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորը ցավով տեղեկացնում է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում, N զորամասի մարտական հենակետում մարտական հերթապահություն իրականացնելիս ս.թ. փետրվարի 9-ին, ժամը 09.05-ի սահմաններում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից որովայնի շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, շարքային Մհեր Վոլոդյայի Եղշատյանը (ծնված 1976թ., Բերդի զ/կ):
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Մհեր Եղշատյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Общество 14:21 09/02/2013
В результате нарушения Азербайджаном режима перемирия на боевом посту погиб военнослужащий МО Армении
Министерство обороны Армении с глубоким прискорбием сообщает, что на северо-восточном отрезке армяно-азербайджанской пограничной полосы во время боевого дежурства на посту N-ской воинской части 9 февраля, в районе 09:05, по предварительным данным, в результате выстрела противника огнестрельное ранение в области живота получил военнослужащий контрактной службы, рядовой Мгер Егшатян (1976 г.р., призванный военным комиссариатом города Берд).
Министерство обороны Армении разделяет горе тяжелой утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам.