Քաղաքական 12:03 09/02/2013
Ս.Սարգսյանը Թալինում. Պետությունը պետք է աջակցի գյուղացուն, գյուղացին էլ աշխատելու ցանկություն ունենա (լուսանկարներ)
ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում այսօր ընտրողների հետ կհանդիպի Արագածոտն և Շիրակի մարզի մի շարք համայնքներում:
Առաջին հանդիպումը  Թալինում էր. «Ունեմ բամաթիվ ծրագրեր, որ չեմ ավարտել ու կուզենայի, որ այդ ծրագրերը ավարտին հասցնեի: Ուզում եմ հավաստիացնեմ, որ մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի թալինցիներն իրենց արդար վաստակով ապահովեն իրենց ապրուստը»,- թալինցիներին ասաց Սերժ Սարգսյանը նշելով, որ ինչպես  խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին էր եկել Թալին, այնպես էլ հիմա է մտադիր ծանոթացնել իր ծրագրերին ու ստանալ նրանց աջակցությունը:
Թալինի ճանապարհին Սերժ Սարգսյանը այցելել էր Թաթուլ համայնք, որտեղ գյուղացիների հետ շփումներում բարձրացվել էին գյուղացուն հետաքրքրող ու մտահոգող մի շարք խնդիրներ: Այդ իսկ պատճառով թալինցիների հետ հանդիպման հիմնական շեշտադրումը գյուղի զարգացումն ու գյուղացին էր. «Այն օժանդակությունը, որ մենք այսօր ցուցաբերում ենք գյուղացուն բավարար չէ, բայց դրան ուղղված ջանքերը երկկողմ պետք է լինեն: Մեր խնդիրը պետք է լինի մի կողմից ավելացնել այդ օժանդակությունը, մյուս կողմից պետք է կարողանանք յուրաքանչյուր բնակավայրում ապահովենք որակ և ծառայությունների մատչելիություն, իսկ գյուղացին էլ պետք է ջանքեր գործադրի, քանի որ առանց չարչարանքի նա չի կարող լավ ապրել»,- նշեց Սերժ Սարգսյանը:
«Առանց աշխատելու մեծ ցանկության, միայն պետության կողմից ձեռնարկված միջոցները բավարար չեն: Եթե պետությունը չի կատարում իր պարտականությունները դա իհարկե վատ է, բայց երբ մարդկանց մոտ է աշխատելու ցանկությունը բացակայում` սա մեծ խնդիր է: Իհարկե, աշխատելու ցանկությունը պետք է գա ստացվող լավ արդյունքից, ամեն ինչ անելու ենք դրան ուղղված»,- հավելեց Սերժ Սարգսյանը ու հրավիրեց թալինցիներին ակտիվ երկխոսության:

Политика 12:47 09/02/2013
Наша задача–обеспечить качественными и доступными услугами каждый населенный пункт РА. Серж Саргсян встретился с жителями Талина
В рамках предвыборной агитационной кампании кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян провел встречу с избирателями города Талин Арагацотнской области Армении.
«У меня есть множество незавершенных программ, которые мне бы хотелось довести до конца. Хотелось бы заверить, что мы сделаем все для того, чтобы жители этого города могли честным трудом зарабатывать средства», – заявил Серж Саргсян.
В ходе встречи с жителями села Татул, лидер РПА коснулся ряда вопросов, волнующих сельских жителей. «Содействия, которое мы оказываем сельским жителям, недостаточно, но наши усилия в этом направлении должны быть двусторонними. Нашей задачей с одной стороны должно быть увеличение помощи сельским жителями, с другой стороны – обеспечение качества и доступности услуг, которые предоставляются жителям каждого из населенных пунктов республики. Сельчане в свою очередь должны прилагать усилия, поскольку без труда невозможно нормально жить», – заявил действующий глава государства.
«В условиях отсутствия огромного желания работать лишь предпринятых властями страны мер недостаточно. Если органы государственной власти не выполняют свои обязанности, это, конечно, плохо, но когда у людей отсутствует желание работать – это серьезная проблема. Несомненно, желание работать появляется при внушительных результатах, и мы приложим всевозможные усилия в этом направлении», – добавил президент.