Քաղաքական 10:30 12/02/2013
Երեկ Վրաստանում հանդիպել են Հայաստանի ու Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարները: Էդվարդ Նալբանդյանի և Վրաստանի ԱԳ նախարար Մայա Փանջիկիձեի բանակցությունների ընթացքում շարունակվել է մեկ ամիս առաջ Երևանում սկսված երկխոսությունը երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդման և ընդլայնման վերաբերյալ:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, հայ-վրացական հարաբերություններին բնորոշ ջերմ մթնոլորտում անցած հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները հանգամանալից քննարկել են այս տարվա հունվարին նախագահ Սերժ Սարգսյանի և վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի Երևանում կայացած հանդիպմանը և երկու երկրների վարչապետների բանակցություններին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը:
Նախարարներն անդրադարձել են հայ-վրացական օրակարգային հարցերին և դրանց լուծման նպատակով ձեռնարկվող համատեղ քայլերին։ Որպես քաղաքական երկխոսության արդյունավետ ձևաչափ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Մայա Փանջիկիձեն կարևորել են վերջին տարիներին ձևավորված երկու երկրների ԱԳ նախարարների պարբերական հանդիպումների ավանդույթի պահպանումը։

Politics 11:44 12/02/2013
The Foreign Ministers of Armenia and Georgia met in Tbilisi on Monday. During the meeting, Edward Nalbandian and Maia Panjikidze continued the dialogue aimed at strengthening and expanding the bilateral relations, launched in Yerevan one month ago, Armenian Foreign Ministry’s press service reported.
The Armenian and Georgian Foreign Ministers thoroughly discussed the implementation of the agreements reached during the January meeting between Armenian President Serzh Sargsyan and Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili as well as the Prime Ministers of the two countries.
The two Ministers dwelt on a number of issues on the Armenian-Georgian agenda as well as the joint measures aimed at their solution. Edward Nalbandian and Maia Panjikidze gave importance to the preservation of the recently formed tradition of periodical meetings between the two Foreign Ministers.