Ալեքս Ֆերգյուսոն. «Քրիշտիանուն անհավանական գոլ խփեց»
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ալեքս Ֆերգյուսոնը «Ռեալի» հետ Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակչի առաջին հանդիպումից (1:1) հետո իր կարծիքն է հայտնել Քրիշտիանու Ռոնալդուի խփած գոլի և, ընդհանրապես, նրա խաղի մասին:
«Ինչպիսի՞ն էր այդ գոլը: Անհավանական: Այնտեղ ոչինչ հնարավոր չէր անել: Երբ մտա հանդերձարան, հարցրեցի Էվրային, թե ինչու չհսկեց Ռոնալդուին, մի՞թե դա այդքան դժվար էր: Բայց երբ դիտեցի դրվագի տեսագրությունը, մտածեցի. «Այս ի՞նչ եմ ես ասում»:
Հնարավոր է` Քրիշտիանու Ռոնալդուի համար դժվար էր խաղալ իր նախկին թիմի դեմ: Ի վերջո, նա շատ զգացումներ է ապրել այն 6 տարվա ընթացքում, որոնք անցկացրել է մեր թիմում: Այդուհանդերձ, միշտ վտանգավոր է, երբ գնդակ է ստանում»,- Ֆերգյուսոնի խոսքերը մեջբերել է «Sky Sports»-ը:

Sir Alex Ferguson paid tribute to Cristiano Ronaldo after his former pupil scored in Manchester United's 1-1 draw with Real Madrid on Wednesday night, the Daily Mail reported.
Ronaldo drew his side level after 30 minutes following Danny Welbeck's opener with a sensational header.
'What a header. Unbelievable. You can't stop that,' Ferguson said of Ronaldo's goal. 'The spring, the way he holds himself in the air, the power in the header. I said to Patrick Evra at half-time, "you didn't challenge for that". And when I saw the video I thought, "what was I talking about?"
Ronaldo was making his first appearance for Real Madrid since he left Old Trafford in 2009.
'I think it's difficult for Cristiano playing against us, his old team,' added Ferguson. There's a little bit of emotion attached to it for him because he had so many great years for us.