Պարույր Հայրիկյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց. Նա հավանաբար կպառկի
Հայաստանի նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի ցավերն ուժգնացել են և նրան տեղափոխել են հիվանդանոց: Այդ մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Հայրիկյանի շտաբի համակարգող Մանյա Այվազյանը:
«Եթե նախկինում նրա աջ ձեռքն էր ցավում, ապա հիմա սկսել է վերքը ցավել: Այնքան անտանելի էր ցավը, որ նա հրաժարվեց մասնակցել քարոզարշավին ու տեղափոխվեց հիվանդանոց»,-ասաց Մանյա Այվազյանը: Նրա խոսքով, բժիշկներն ասել են, որ «անպայման պետք է պառկի հիվանդանոց»:
Նա ասաց, որ իրենք այժմ մեկնում են դեպի Սպիտակ ու Վանաձոր: «Պայմանավորվածություն կար, որ Վանաձորում ժամը 5-ին դահլիճում կունենանք ընտրողների հետ հանդիպում, սակայն պարոն Հայրիկյանը չկարղացավ գալ»,-փոխանցեց տիկին Այվազյանը:
Հունվարի 31-ին Պարույր Հայրիկյանի նկատմամբ հրազենի գործադրմամբ հարձակում էր տեղի ունեցել, որի հետևանքով քաղաքական գործիչը տեղափոխվել էր «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ու մի քանի օր հետո դուրս եկել քարոզարշավի:

Общество 16:00 14/02/2013
Состояние здоровья кандидата в президенты Армении, главы Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйра Айрикяна, на которого ранее было совершено покушение, ухудшилось, «усилились боли», и он был госпитализирован. Об этом Panorama.am сообщила координатор штаба П. Айрикяна Маня Айвазян.
«Если ранее у него болела правая рука, то теперь начала болеть сама рана. Боль была настолько невыносима, что он отказался участвовать в предвыборной агитации и был доставлен в больницу. Врачи сказали, что он обязательно должен остаться в больнице», – отметила М. Айвазян, добавив, что сами члены штаба в целях продолжения кампании к предстоящим 18 февраля выборам отправляются в Спитак и Ванадзор.
Напомним, покушение на кандидата в президенты Армении, главу Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйра Айрикяна было совершено 31 января, в 23:30 по местному времени, на улице Тпагричнери 9 в Ереване. Получивший огнестрельное ранение политический деятель был доставлен в ереванский медицинский центр «Св. Григория Просветителя». 1 февраля Паруйр Айрикян был успешно прооперирован.
Покушение на борца за независимость
Представитель штаба кандидата в президенты Армении категорически опроверг факт «постигшего Паруйра Айрикяна после покушения безумия»