Տնտեսություն 17:17 15/02/2013
Գարնանային տոներին ընդառաջ` Orange-ն այսօր հայտարարել է ինտերնետի ոլորտում իր նոր առաջարկի մասին, որը հնարավորություն կընձեռի ինտերնետի` էլ ավելի մեծ թվով օգտագործողների բացահայտել շարժական ինտերնետի առավելությունները:
Այսպիսով, միայն մինչև ապրիլի 7-ը, բաժանորդագրվելով Orange Ինտերնետին 12 ամսով, ընդամենը 5000 կամ 10 000 ամսավճարի դիմաց բաժանորդներն ամեն ամիս կստանան համապատասխանաբար 5ԳԲ կամ 25 ԳԲ գերարագ ինտերնետի ծավալ:
Ընդ որում, այս առաջարկի հետ բաժանորդներին կառաջարկվի ձեռք բերել մինչև 21.6Մբ/վ արագություն ապահովող նոր Ինտերնետ Հիմա մոդեմը ընդամենը 1 դրամով:
«Այսօր մենք ականատես ենք լինում շարժական ինտերնետի տարածման երկրորդ ալիքին, որը հատկապես նկատելի է Հայաստանի մարզերում: Գնալով Հայաստանում ինտերնետի օգտագործողները ցանկանում են ունենալ ավելի ու ավելի շատ ինտերնետ, քանի որ մարդիկ սկսել են օգտագործել ինտերնետը ոչ միայն հաղորդակցվելու, այլ նաև տարբեր տեսակի բովանդակություն գտնելու, ժամանցի, ուսման համար: Այս առաջարկով մենք նպատակ ունենք ամբողջությամբ բավարարել Հայաստանյան սպառողների ակնկալիքներն ու պահանջները, այն է`անհոգ օգտվել ինտերնետից՝ առանց մեգաբայթերի մասին մտածելու», ասել է Օրանժ Արմենիայի մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
Առաջարկից կարող են օգտվել նաև Orange-ի ներկայիս այն բաժանորդները, ովքեր չունեն բաժանորդ մնալու ընթացիկ պարտավորություն:

New offer from Orange to use Internet with peace of mind
Anticipating the spring holidays, today Orange presented a new offer for internet, which will allow more users to discover the benefits of the mobile internet.
Only before April 7th, when subscribing to Orange Internet Now for 12 months, for 5000 or 10,000AMD monthly fee customers will get respectively 5GB or 25GB high speed internet monthly. Moreover, a new Internet Now modem with up to 21Mbps download speed capacity will be offered for 1 AMD.
Aram Mkrtchyan, Orange Armenia Marketing Director, said: “Today we are observing the second wave of internet boom, which is more considerable in regions. Armenian users want more and more internet, they started to use internet not only for communicating, but also for consuming different types of content, entertainment, studies etc. With this offer we wish to address the growing demand to surf the internet without thinking about the megabytes.”
The offer is open also to those existing customers who do not have an ongoing commitment, company’s press service reported.