Սպորտ 18:30 25/02/2013
«РБК Daily»-ի թղթակցին տված հարցազրույցում Մոսկվայի «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը խոսել է նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի մասին:
«Ես 12 տարեկանից ապրում եմ ԱՄՆ-ում և կարող էի ընտրել այդ երկրի հավաքականը, սակայն որոշեցի հանդես գալ Հայաստանի հավաքականում, քանի որ հայ եմ: Հարազատ երկրի ազգային թիմում կարելի է խաղալ միայն սրտով: Դու պետք է խաղաս մարդկանց ու հայրենիքի համար: Իմ սիրտը տրված է Հայաստանին, և միշտ ձգտել եմ խաղալ իմ հայրենիքի հավաքականում:
Գիտեք, ինձ թվում է` հիմա մենք լավ սերունդ ունենք: Բոլորս էլ շատ երիտասարդ ենք, կան շատ խաղացողներ, ովքեր ֆանտաստիկ խաղ են ցուցադրում: Կարծում եմ` մեր թիմը շատ երկար առաջ կգնա և կարող է կարգին «աղմկել»:
Ես ու Հենրիխ Մխիթարյանը լավ ընկերներ ենք: Շատ ենք շփվում: Այո, նա գերազանց ֆուտբոլիստ է և մեր աչքերի առջև վերածվում է համաշխարհային աստղի: Ես ընդհանրապես կասեի, որ նա ինձ հանդիպած բոլոր ֆուտբոլիստներից ամենապրոֆեսիոնալն է: Նրա մոտեցումն աշխատանքին, նրա նվիրվածությունը. դրանք նրա հարստությունն են: Բայց ունենալով նման որակներ` նա, միևնույն է, սովորական նորմալ տղա է»,- նշել է Յուրա Մովսիսյանը:

Спорт 20:04 25/02/2013
Нападающий московского «Спартака» Юра Мовсисян в интервью «РБК Daily» рассказал в том числе и о национальной сборной Армении.
«Я с 12 лет жил в США и мог выбрать сборную этой страны, однако решил надеть футболку сборной Армении, потому что я армянин. В национальной команде родной страны можно играть только сердцем. Ты должен играть ради людей и Родины. Я отдал свое сердце Армении, я всегда мечтал играть в сборной своей Родины.
Мне кажется, что у нас сейчас хорошее поколение. Все мы молодые, есть много игроков, которые показывают просто фантастический футбол. Думаю, что наша команда далеко пойдет и может поднять приличную «шумиху».
Мы с Генрихом Мхитаряном хорошие друзья. Много общаемся. Он великолепный футболст, и перед нашими глазами он становится звездой мирового футбола. Я бы сказал, что он самый профессиональный футболист, кого я когда-либо встречал. Его подход к работе, его преданность, – это все его богатство. Но обладая такими качествами, все равно, он остается обычным парнем», - рассказал Юра Мовсисян